На даний момент атомні електростанції забезпечують близько 30% потреб країни в електроенергії / Ілюстрація REUTERS

У Швейцарії в неділю, 21 травня, відбувся референдум за покрокову відмову від АЕС і поступовий перехід на відновлювану енергетику, передає DW.

За даними телеканалу SRF, 58,2 відсотка учасників голосування висловилися за новий закон по енергетиці і поступова відмова від АЕС.

На даний момент атомні електростанції забезпечують близько 30% потреб країни в електроенергії.

Відео дня

Читайте такожЄвропарламент підтримуватиме Україну в подоланні наслідків катастрофи на ЧАЕС - Семерак

Реформа передбачає, наприклад, заборону будівництва нових атомних електростанцій, а також скорочення використання в країні таких традиційних джерел електроенергії, як газ і вугілля. Їх мають замінити до 2050 року відновлювані джерела: сонячна, вітрова енергія, спалювання біомаси тощо.

Щоб полегшити перехід на альтернативні джерела енергії, передбачається додаткове фінансування з бюджету.

Водночас п'ять атомних електростанцій, що діють нині, будуть працювати до тих пір, поки наглядові органи вважатимуть їх експлуатацію безпечною.

При цьому противники нової енергетичної стратегії побоюються, що вона може поставити енергопостачання країни під загрозу і виявитися занадто дорогою. Критики називають відмову від АЕС копіюванням німецької енергетичної політики і вважають її недоречною для Швейцарії.

Зазначимо, що раніше Китай почав будівництво національних міні-АЕС. Їх планують використовувати для енергопостачання та опалення окремих житлових районів.