Ілюстрація REUTERS

Сучасна курка з’явилася у південно-східній частині Азії від 9,5 до 3,3 тисячі років тому. До такого висновку прийшли вчені після масштабного розслідування її геному. Це набагато пізніше того часу, коли відбулося перше одомашнення тварин людиною.

Про це йдеться у дослідженні міжнародної команди вчених, опублікованому в журналі Cell Research, повідомляє "Громадське".

Читайте такожУ Південній Кореї вперше народилось дитинча гігантської панди (відео)

Відео дня

До цього часу достеменно не було відомо, звідки походять сучасні одомашнені кури. Більшість спеціалістів припускали, що вони виникли орієнтовно 7500 року до нашої ери й були одними з підвидів банківської курки, яка живе у тропіках і є представником родини фазанових. Деякі останні дослідження стверджують про походження курей з північного Китаю з долини річки Інд.

Нове дослідження дещо суперечить попереднім теоріям. У ньому йдеться про те, що ці птахи з’явилися вперше в південно-західній частині Китаю, на півночі Таїланду та М'янмі.

Так, науковці дослідили геном за допомогою сучасної технології повного секвенування. Вони взяли понад 860 зразків, з яких 162 були від домашніх курей, 142 — від птахів, які представляють всі підвиди банківської курки, 12 — від зеленої тропічної курки, 2 — від північної тропічної курки й 4 від курки з цейлонських джунглів.

Читайте такожБілі ведмеді зникнуть до кінця сторіччя - вчені

Так вчені змогли простежити місця першої появи сучасної домашньої курки. Вони також виявили, що домашні кури раніше були підвидом банківської курки.

Ці дані продемонстрували, що після того, які птахи розповсюдилися в інші частини Азії, вони в результаті схрестилися з іншими дикими птахами.

Як повідомляв УНІАН, вчені знайшли першу живу бджолу, яка є самкою і самцем водночас.