
В Україні вже тиждень горять ліси. Пожежі завдають мільярдні збитки, але жодними грошовими показниками не можна "порахувати" їхній вплив на довкілля й здоров’я українців.
Зараз лікарі б'ють на сполох і стверджують: смог від лісових пожеж – це підступний вбивця, який провокує багато захворювань, зокрема, – онкологічних. Про це пише "24 канал".
Читайте такожДеякі політики та активісти заробляють гроші на темі екології - ЗМІ
Багаторічні дослідження свідчать, що продукти горіння лісу можуть впливати на розвиток раку легень і нирок, а також на множинні мієломи. Експерт у цьому питанні – колишня очільниця МОЗ Уляна Супрун розповіла, для кого забруднене повітря є небезпечним та що робити, аби зменшити ризики такого впливу.
Хто у зоні ризику через брудне повітря
Це люди:
- старшого віку;
- вагітні;
- діти;
- з хронічними респіраторними хворобами;
- із серцево-судинними хворобами;
- з цукровим діабетом.
Що робити, щоб зменшити ризики від забрудненого повітря
- Якщо ви в групі ризику, треба мати під рукою свої ліки та бути на зв'язку зі своїм лікарем.
- Не варто виходити на вулицю без нагальної потреби.
- Стежте за станом повітря і слідуйте рекомендаціям.
- Зачиняйте вікна і двері.
"Але поки надзвичайники борються з пожежами, поліція шукає винних у підпалах, а лікарі рятують хворих, зовсім "випали з процесу" екологічні активісти – ті, хто мають бути на провідних ролях під час екокатастроф. Вже стало сумною традицією, що в Україні часто відбуваються платні екологічні шоу-мітинги чи акції, але коли виникають реальні проблеми – все тишком-нишком", - наголошується у матеріалі "24 каналу".