Морське повітря містить подрібнені частинки пластика / фото Depositphotos

Дослідники з Великої Британії, Франції та Південної Африки виявили, що микропластик засмічує не тільки океан, але й атмосферу.

Хвилі прибивають пластикову потерть до берега, її найдрібніші частинки потрапляють в повітря, а звідти - в наші легені, повідомляється в дослідженні журналу PLOS ONE, пише dt.ua.

Вчені й раніше знали, що, насолоджуючись морським бризом, ми вдихаємо бактерії, віруси і розпилену сіль.

Відео дня

Тепер дослідники переконалися, що морське повітря містить ще один компонент: подрібнені частинки пластику. Це показали досліди в лабораторії: під лампою ультрафіолетового світла вчені спостерігали, як бульбашки розпорошують флуоресцентні речовини у повітря.

Читайте такожВ Арктиці зі снігом випадають часточки пластику і гумових шин – науковці

Екологи взяли проби на узбережжі Біскайської затоки у Франції і виявили в середньому 19 фрагментів пластику на кубометр морського повітря. За їх оцінками, у світі на берег викидається близько 136 тисяч тонн мікропластику.

Мікропластик - це частинки менше 5 мм завдовжки, пластикова труха, яка через річки і каналізації потрапляє в океан, а звідти - в організм людини і тварин.

Як повідомляв УНІАН раніше, міжнародна група вчених зафіксувала найвищу концентрацію мікропластику на морському дні. У Середземному морі біля берегів Італії на квадратний метр морського дна припадало 1,9 млн частинок пластику.

Ці відкладення включають в себе в основному волокна від одягу та інших синтетичних тканин. Крім того, були знайдені також частини більш великих пластикових предметів, які з часом зруйнувалися.