Стан води біля узбережжя Чорного моря у заповіднику "Тузлівські лимани" на Одещині, куди через агресію РФ викинуло сотні мертвих дельфінів, потроху покращується. Про це повідомив доктор біологічних наук, співробітник нацпарку Іван Русєв.
"Море поступово очищується від рашистської навали й останні тижні має неймовірний бірюзовий колір", - написав науковець у Facebook.
Він оприлюднив фото, на якому можна побачити, як виглядає узбережжя Чорного моря у заповіднику – на кордоні "Тузлівської Амазонії". Русєв уточнив, що саме там у перший рік повномасштабного вторгнення РФ в Україну з березня по вересень море викидало велику кількість мертвих дельфінів. За словами вченого, ссавці загинули саме через війну.
Окрім того, він зазначає, що екологічний стан заповідних лиманів зараз задовільний завдяки природній прорві, яка створилась у грудні 2023 року і постійно наповнює Тузлівські лимани.
"І між лиманами та морем багато дрібних водойм, які дуже важливі для птахів, що мігрують та зимують", - наголосив співробітник парку.
Загибель дельфінів у Чорному морі через війну з РФ
Раніше доктор біологічних наук, співробітник національного природного парку "Тузлівські лимани" (Одеська обл.) Іван Русєв повідомляв, що через повномасштабне військове вторгнення РФ в Україну на території кількох країн загинули багато дельфінів, зокрема рідкісні та занесені до Червоної книги Міжнародного союзу охорони природи. За його словами, на узбережжя нацпарку та одеські пляжі неодноразово виносило мертвих ссавців. За оцінками вчених, загальна кількість загиблих дельфінів у Чорному морі через військові дії становить щонайменше 5 тис. особин за 2022 рік.
У вересні 2022 року Одеська обласна прокуратура заявила, що ймовірною причиною масової загибелі ссавців є використання кораблями країни-агресора гідролокаторів (сонарів), що створюють потужні звуки, які негативно впливають на стан тварин. Було відкрито провадження за фактом масового знищення об’єктів тваринного світу внаслідок збройної агресії РФ проти України (ст. 441 КК України - екоцид).