этот материал доступен на русском

Вчені зафіксували рекордний рівень вуглекислого газу в атмосфері Землі

02:53, 08 травня 2018
Зменшення викидів
863 0
Ілюстрація / REUTERS

Дані погодної обсерваторії Мауна-Лоа на Гаваях показали, що в квітні 2018 року середня концентрація вуглекислого газу в атмосфері перевищила 410 ppm (parts per million, одиниць на мільйон).

Це найвищий показник за весь період спостережень з 1958 року, повідомляє сайт Інституту океанографії Скріппса, передає Naked Science.

За останні кілька років рекорд концентрації CO2 оновлюється регулярно. У 2015-му показник подолав планку в 400 ppm, а в 2016 році він становив 403,3 ppm.

Читайте такожРівень викидів вуглекислого газу почав зростати - екологи

Вуглекислий газ - один із газів, пов'язаних з парниковим ефектом, що призводить до підвищення температури на планеті. Ці речовини погано пропускають інфрачервоне випромінювання, що випускається поверхнею Землі, тому тепло утримується над планетою, не "відлітаючи" за межі атмосфери. Рівень CO2 в атмосфері почав стабільно зростати ще в XIX столітті, на початку промислової революції: за словами вчених, тоді він не піднімався вище 280 ppm.

Фахівці обсерваторії Мауна-Лоа спостерігають за концентрацією вуглекислого газу з 1958 року - в той період вміст CO2 в атмосфері становив 315 ppm. Дослідники зазначають, що в останнє десятиліття концентрація зростає швидше, ніж на початку 2000-х.

Коливання рівня газу відстежують за допомогою графіка Кілінга, названого в честь кліматолога Чарлза Кілінга, який керував першими вимірами. Зараз над проектом працює його син - Ральф Кілінг.

"Це чергова важлива точка в процесі зростання вмісту CO2 в атмосфері. Вона наближає нас до справді небажаним показниками - перевищення порогу в 450 або 500 ppm. Це досить небезпечна ситуація", - сказав Ральф Кілінг.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter