В Україні розпочався сезон міграції кажанів, тому експерти радять не дивуватися випадковим "гостям" у своєму будинку. Відомо, що усі види українських кажанів належать до Червоної книги та є рідкісними, тому їхнє збереження є захистом для української природи. Тому фахівці Київського зоопарку розповіли, що робити, якщо вдома знайшли кажана.
Якщо кажани залетіли до вашої оселі, не панікуйте та не лякайтесь, вони вам не зашкодять. Також не можна збивати тварину під час польоту, краще спробувати вимкнути світло, повністю відчинити вікно та ганчіркою направити політ кажанів в його сторону.
"Якщо не вдається, дочекайтесь поки тварини заспокояться та зупинять політ. Вдягніть цупкі будівельні рукавиці або візьміть ганчірку із цупкої тканини та обережно зберіть кажанів до картонної коробки. Не використовуйте як субстрат флісові ганчірки чи інші матеріали, в яких кажан може заплутатись кігтями. Випустіть тварин з коробки на вулиці з настанням темряви", - радять фахівці.
Проте якщо ви боїтеся зашкодити тваринам, то зверніться до спеціалістів з порятунку диких тварин, а саме до Українського центру реабілітації рукокрилих або Команди порятунку тварин Києва.
"А найкращим застережним засобом є встановлення протимоскітних сіток на вікна, та зачинені вікна і двері у приміщеннях, що не використовуються", - додають у повідомленні.
Екологія України - останні новини
Як писав УНІАН, в Одесі Чорне море стало червоним. За словами екологів, це сталося через розвиток фітопланктону - водоростей.
"Це червоний приплив в Одесі. Явище викликано бурхливим зростанням одноклітинних фотосинтезувальних водоростей динофлагеллят - переважно з чисельністю Lingylodinium polyedra", - пояснив очільник громадської екологічної організації "Зелений Лист" Владислав Балінський.
Також стало відомо, який вигляд зараз має Каховське водосховище біля селища Велика Лепетиха. Наразі воно перетворилося на ліс висотою 4 метрів.