На кордоні виникли черги з фур з-за ретельного санітарного огляду і дезінфекції / УНІАН

Україна за перші 17 днів березня поточного року імпортувала майже 160 тисяч тонн продуктів харчування на суму 211 мільйонів доларів, що на 40 тисяч тонн, або на третину більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Читайте такожУкраїнців запевнили в безперебійних поставках продуктів харчування до країни

Про це повідомила прес-служба Державної митної служби.

Відео дня

"Це майже 8 тисяч повністю заповнених фур на 20 тонн. Україна робить продуктові запаси, а тому не потрібно скуповувати гречку та консерви на півроку вперед!" - наголошується в повідомленні.

Найбільше за вказаний період Україна ввезла молочних продуктів (сирів), яєць і меду - 3,17 тисячі тонн на суму 13,6 мільйона доларів, що в абсолютному вираженні в 4 рази більше, ніж за перші 17 днів березня минулого року. Імпорт молока зріс в 2,6 рази - до 921 тонни на 1,2 мільйона доларів.

Майже у 2,4 раза збільшився імпорт овочів і коренеплодів - до 38,9 тисячі тонн на суму 20,4 мільйона доларів. Імпорт свіжих фруктів, плодів і горіхів збільшився на 3% - до 45,8 тисячі тонн на суму майже 34 мільйонів доларів.

Крім того, Україна на 83% збільшила імпорт готових продуктів із зернових, борошна, борошняних кондитерських виробів - до 6,16 тисячі тонн на суму 12,3 мільйона доларів.

Імпорт свіжої риби збільшився на 73% - до 2,49 тисячі тонн на 14 мільйонів доларів, а ракоподібних та молюсків - на 0,5% до 14,38 тисячі тонн.

Закордонні закупівлі кави, чаю, мате (парагвайського чаю) і прянощів за перші півтора тижня березня зросли на 30% - Україна закупила 1,29 тисячі тонн зазначеної продукції на 4,3 мільйона доларів.

Імпорт екстрактів і концентратів кави, а також соусів, супів і сиропів збільшився на 23% - до 3,85 тисячі тонн на суму 25,1 мільйона доларів.

Також імпорт алкогольних і безалкогольних напоїв зріс на 65% - до 16,6 тисячі тонн на суму 23 мільйони доларів.

Згідно з повідомленням, нова митниця повідомлена про черги з вантажівок, які виникли з-за більш ретельного санітарного огляду і дезінфекції.

"Зокрема, станом на сьогоднішній ранок, на Ягодині 350 вантажівок стояли на в'їзд в Україну, 750 - на виїзд; Краковець: 310 - на в'їзд в Україну, 430 - на виїзд; Рава-Руська: 110 - на в'їзд в Україну, 360 - на виїзд. Домовляємося з польськими колегами, яким чином можна прискорити процес проходження контролю, у т. ч. митного, на кордоні", - йдеться в повідомленні.

Також наголошується, що перші вантажівки, заблоковані на кордоні Італії та Словенії, повернулися до України.

Як повідомляв УНІАН, раніше Митна служба запевнила в безперебійних поставках продуктів у супермаркетах країни, зазначивши, що фури з товарами курсують між країнами без перешкод, попри закриття низкою країн кордонів у рамках протидії поширенню коронавірусу.

11 березня Кабінет міністрів у зв'язку з поширенням коронавірусу прийняв рішення ввести в Україні карантин з 12 березня по 3 квітня.

Пізніше для запобігання поширення коронавірусної інфекції Кабмін прийняв рішення про обмеження пасажирських перевезень на території України, зокрема, введено заборону на залізничні, авіа- та автобусні міжміські та міжобласні пасажирські перевезення, а також на роботу метрополітенів.

Крім того, з 17 березня заклади громадського харчування (ресторани, кафе), торгово-розважальні центри, інші установи розважальної діяльності, фітнес-центри, заклади культури повинні тимчасово припинити свою роботу. Дозволено надавати послуги з громадського харчування з застосуванням адресної доставки замовлення за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту.