
Країни Східної Європи (зокрема, Україна) зазнали значних збитків від заморозків у квітні цього року, і це може призвести до дефіциту вишні й черешні. Про це повідомляють аналітики EastFruit.
"За попередніми оцінками близько 45-55% врожаю черешні було втрачено, насамперед у південних регіонах країни, де зосереджено виробництво. У центральних регіонах втрати були навіть вищими, але тут площі черешні менші", – зазначають фахівці.
Якщо казати про вишню, то тут збитки оцінюють у 35-50%. У північних регіонах втрати були вищими. Вишня в нашій країні йде переважно на заморожування для експорту та на переробку.
"І ця позиція, очевидно, стане досить дорогою", – кажуть аналітики.
Зазначимо також, що наша країна сильно залежить від імпорту черешні після окупації російськими військами регіонів, де її традиційно вирощують. Тому ціни на черешню в Україні будуть ще вищими, ніж зазвичай.
Нагадаємо, наприкінці місяця Україна зіткнулася із третьою хвилею весняних заморозків. Це спричинило значні втрати у садівництві, а найбільші втрати зафіксовані серед абрикосів.
Ціни на продукти в Україні – останні новини
В кінці минулого тижня УНІАН повідомив, що в Україні розпочинають сезон полуниці. Наразі ціни на популярну ягоду знаходяться на доволі високому рівні, але на початку літа можна очікувати її здешевшання. При цьому низькі ціни на полуницю не протримаються довго, адже липень вважають несприятливим місяцем для популярної ягоди.
Також нещодавно стало відомо про зниження цін на помідори. Причиною такої динаміки називають зростання пропозиції тепличних овочів у всіх українських регіонах. Ще один фактор – відносно невеликий попит на цю продукцію.