Держгеокадастр зможе подавати до суду позов щодо конфіскації земельної ділянки / фото УНІАН Володимир Гонтар

Кабінет Міністрів удосконалив контроль за концентрацією земель сільськогосподарського призначення у власності однієї особи.

Як повідомляє прес-служба Кабміну, відповідну постанову уряд прийняв на сьогоднішньому засіданні.

Читайте такожУряд України передбачить 500 мільйонів гривень на земельну реформу

Відео дня

Зокрема, постанова вносить зміни до Порядку інформаційної взаємодії між програмним забезпеченням Державного земельного кадастру та Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, що забезпечить обмін інформацією між ними.

Також постанова передбачає право Держгеокадастру подавати до суду позов про конфіскацію земельної ділянки сільгосппризначення у разі перевищення допустимої концентрації гектарів на одну особу.

"Реалізація постанови дозволить здійснювати контроль граничної площі земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які перебувають у власності. Також це дозволить вживати заходів для попередження зловживань із земельними ділянками с/г призначення і можливості встановлення монопольного становища", - наголошується в повідомленні.

Хронологія подій

  • 28 квітня 2020 року президент Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення", який запроваджує ринок землі в Україні з 1 липня 2021 року.
  • Закон передбачає поетапну земельну реформу: з 1 липня 2021 року купувати сільськогосподарські землі зможуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням в 100 гектарів. На другому етапі, з 1 січня 2024 року, розмір концентрації збільшиться до 10 тис.гектарів, а купувати землі зможуть також юридичні особи.
  • У червні 2020 року президент Володимир Зеленський підкреслив, що Україна зніме обмеження на покупку сільськогосподарських земель тільки після того, як забезпечить українським фермерам можливість брати дешеві кредити для цієї мети.
  • 9 листопада 2020 року Кабмін запропонував затвердити нову методику оцінки земель.
  • 10 листопада 2020 року заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький заявив про те, що уряд у бюджеті на 2021 рік передбачить 500 млн грн для проведення першого етапу земельної реформи.