Кабмін перерозподілив бюджет держпідтримки агросектору / Ілюстрація REUTERS

Кабінет міністрів прийняв постанову, якою перерозподілив бюджет держпідтримки агросектору в 2021 році і збільшив розмір державної допомоги галузі тваринництва та переробки агропродукції.

Відповідну постанову з доопрацюванням протягом одного дня прийнято на сьогоднішньому засіданні уряду.

Читайте такожБільшість українців проти продажу сільгоспземлі іноземцям - опитування

Як зазначено в пояснювальній записці до постанови, необхідний обсяг коштів для держпідтримки тваринництва у 2021 році становить 1,15 млрд грн при початковому плані виділити на цю галузь 1 млрд грн.

Постанова збільшує розмір компенсації сільгоспвиробникам за покупку племінних тварин (корів, свиней, овець й т.ін.) до 80% з 50% від суми.

Зокрема, максимальний розмір компенсації за покупку корів збільшено до 50,4 тис.грн за одну голову (з 31,5 тис. грн), свиней - до 16 тис. грн (з 10 тис. грн), овець і баранів - до 17,6 тис. грн (з 11 тис. грн), бджолині матки та пакети - до 160 і 800 грн за штуку відповідно (зі 100 і 500 грн).

Також збільшено розмір компенсації за будівництво тваринницьких комплексів, який раніше становив 30% вартості – до 70% сільськогосподарським кооперативам і до 50% іншим суб'єктам господарювання.

Крім того, тепер держава покриватиме до 50% вартості будівництва об'єктів для зберігання і переробки зерна замість 30%.

Що цьому передувало

Кабінет міністрів у Державному бюджеті на 2021 рік передбачив 4,7 млрд грн на підтримку агропромислового комплексу, що на 700 млн грн більше, ніж у держбюджеті на 2020 рік.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram