Південь України стає невідповідним для сільського господарства /фото УНІАН

Дві третини території України фактично розташовані в зоні ризикованого землеробства, причому південь країни з кожним роком стає все більш невідповідним для сільського господарства.

Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко на Всеукраїнському форумі "Україна 30. Екологія", повідомляє прес-служба Міністерства.

"Або ми переоснащуємося і відповідаємо сучасним викликам екологічних загроз, або сільське господарство України втрачатиме свої лідерські позиції. Сьогодні 2/3 нашої території фактично розташовані в зоні ризикованого землеробства. Критичними точками протягом останніх років для нас є липень і серпень. Минулого року в деяких областях протягом чотирьох календарних місяців взагалі не було опадів", - сказав він.

Відео дня

Міністр підкреслив, що південь України з кожним роком стає все більш ризикованою зоною землеробства. Крім того, він констатував значну деградацію земель: передовсім йдеться про водну ерозію.

Читайте такожУкраїнським аграріям збираються компенсувати витрати на вирощування енергетичних рослин

"Сьогодні понад 6 млн га земель сільськогосподарського призначення потребують консервації. Якщо ми не відпрацюємо механізм, ми втратимо велику кількість родючих земель. У законі 2194 він прописаний, і в найближчі три місяці Кабінет міністрів України ухвалить відповідну постанову. Відбуватиметься консервація землі на основі аналізу грунтів, супутникового моніторингу. Вся інформація буде відображатися в нашому геопорталі відкритих даних", - сказав Лещенко.

Міністр зазначив, що у боротьбі з глобальними кліматичними змінами Мінагрополітики реагує такими інструментами: точне і дбайливе землеробство - для підвищення врожайності і оптимізації використання ресурсів, їх економії; виведення з обороту деградованих земель шляхом їх консервації для відновлення виснажених грунтів шляхом залужнення, посадки лісів або ренатуралізації; відновлення зрошувальних систем з метою збереження і раціонального використання запасів вологи в грунтах.

Крім того, за словами Лещенка, аграріям потрібно відходити від класичної технології оранки і переходити на енергозберігаючі технології, які передбачають мінімальне проходження полем, концентрацію мікроорганізмів у грунті, зменшення витрат пального і хімічних препаратів.

"Аграрії, які не перебудовуються під сучасні технології обробки, стають неконкурентними", - підкреслив він.

Як повідомляв УНІАН, раніше Кабінет міністрів створив Державне агентство меліорації і рибного господарства. Відомству для потреб зрошення передадуть Північно-Кримський канал, який раніше використовувався для поставок води до Криму.

Міністерство аграрної політики і продовольства України за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку запускає пілотний проект зі зрошення сільськогосподарських земель на півдні країни.