Зеленський заявив, що 7 мільйонів людей були позбавлені конституційного права власності на землю / фото УНІАН, В'ячеслав Ратинський

За час дії більш ніж двадцятирічного мораторію на продаж сільськогосподарської землі в Україні, її вартість стала найнижчою в Європі.

Про це на форумі " Україна 30. Земля " заявив президент Володимир Зеленський.

Читайте такожЗеленський підписав ключовий законопроект для відкриття ринку землі

Відео дня

"Майже 20 років з боку влади було все, крім справ. Вони обіцяли, маніпулювали, навіть їли землю з трибуни Верховної Ради... але найстрашніше – вони позбавили 7 мільйонів людей конституційного права власності на землю. Люди не могли розпоряджатися землею - купувати, продавати заповідати. Для українців діяв мораторій. За час його дії померли майже 1 мільйон землевласників, а вартість сільськогосподарської землі стала найнижчою в Європі", – сказав президент.

Запуск ринку землі в Україні

  • 14 листопада 2019 року Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект про оренду і продаж державних і комунальних земель через електронні аукціони (№2195).
  • Український агробізнес закликав парламент підтримати цей закон.
  • 28 квітня Верховна Рада ухвалила комплексний закон про дерегуляцію у сфері земельних відносин.
  • Законопроект №2194 передбачає передачу державних земель за межами населених пунктів (крім земель, які потрібні державі для виконання її функцій) у комунальну власність сільських та міських рад або територіальних громад. Також їм передаються повноваження щодо зміни цільового призначення земельних ділянок приватної власності.
  • Крім того, пропонується переглянути повноваження Державної служби з питань картографії, геодезії та кадастру.
  • 28 квітня 2020 року президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення", який запроваджує ринок землі в Україні з 1 липня 2021 року.
  • Закон передбачає поетапну земельну реформу: з 1 липня 2021 року купувати сільськогосподарські землі зможуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням в 100 гектарів. На другому етапі, з 1 січня 2024 року, розмір концентрації збільшиться до 10 тисяч гектарів, а купувати землі зможуть також юридичні особи.
  • 13 травня 2021 року стало відомо про те, що Конституційний суд 3 червня розпочне розгляд справи за конституційним поданням народних депутатів щодо закону про обіг земель сільськогосподарського призначення.
  • 18 травня 2021 року Рада прийняла закон про продаж землі за новими правилами.
  • 19 травня 2021 року Рада розблокувала підписання закону про дерегуляцію земельних відносин.
  • 24 травня 2021 року Президент України Володимир Зеленський в ході форуму "Україна 30. Земля" підписав закон про дерегуляцію земельних відносин (№2194).