Ілюстрація REUTERS

Державна продовольчо-зернова корпорація України (ДПЗКУ) у квітні запустила в роботу 4 борошномельних комплекси та нарощує обсяги виробництва борошна.

Читайте такожКабмін вирішив поки не обмежувати експорт кукурудзи

Про це повідомляє прес-служба корпорації.

Відео дня

"Починаючи з 1 квітня поточного року, корпорація запустила в роботу чотири борошномельних комплекси: Кролевецький КХП (Сумська область), Черняхівський елеватор (Житомирська область), Львівський КХП та Тернопільський КХП. Зараз підприємства працюють на повну планову потужність, на сьогодні переробили понад 10 тисяч тонн пшениці, з якої виготовлено понад 7 тисяч тонн борошна", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що вся вироблена на цих підприємствах борошно йде виключно на внутрішній ринок - на хлібокомбінати та заводи, для стабілізації цін на хлібобулочну продукцію.

"Серед клієнтів ДПЗКУ - найбільші хлібокомбінати та хлібозаводи Волинської, Івано-Франківської, Харківської, Сумської, Житомирської та Київської областей", - йдеться в повідомленні.

Також повідомляється, що в травні корпорація планує продовжити виробництво борошна на цих потужностях і запустити виробництво житнього борошна на одному з власних підприємств.

Як повідомляв УНІАН, наприкінці березня Всеукраїнська асоціація пекарів та асоціація "Мукомол України" попередила про можливе подорожчання в Україні хліба та хлібобулочних виробів на 20% через подорожчання пшениці на тлі епідемії коронавірусу у світі.

27 березня ДПЗКУ та ПАТ "Аграрний фонд" заявили про готовність направити на переробку та реалізацію 160 тисяч тонн пшениці, щоб стабілізувати ціни на борошно в умовах карантину в Україні. Цей обсяг дозволить виробити 128 тисяч тонн борошна для внутрішнього ринку.

Довідка УНІАН. Державна продовольчо-зернова корпорація (ДПЗКУ) – вертикально інтегрована компанія, яка проводить весь цикл робіт з зерновими та продуктами їх перероблення: від виробництва до експорту. До активів ДПЗКУ належать 10 борошномельних підприємств в 7 регіонах України загальною виробничою потужністю 1 тисяч тонн готової продукції на добу.