В Україні впровадять єдину систему моніторингу за використанням паливно-енергетичних ресурсів

14:36, 19 червня 2012
Енергетика
8 0

Верховна Рада прийняла за основу проект закону «Про основні засади впровадження та функціонування Єдиної державної системи моніторингу виробництва, постачання, транспортування, споживання та оплати за паливно-енергетичні ресурси і комунальні послуги».

Як передає кореспондент УНІАН, за ухвалення відповідного рішення проголосували 316 народних депутатів з 417, зареєстрованих у сесійній залі.

Під сферу дії цього закону, в разі його ухвалення, підпадають фізичні особи-підприємці та юридичні особи незалежно від форм власності, які здійснюють видобування, виробництво, перетворення, транспортування, зберігання, постачання паливно-енергетичних ресурсів і комунальних послуг; центральні і місцеві органи виконавчої влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи незалежно від форм власності, які здійснюють споживання і оплату паливно-енергетичних ресурсів і комунальних послуг; юридичні особи, які здійснюють збір та обробку платежів фізичних та юридичних осіб за спожиті паливно-енергетичні ресурси і комунальні послуги тощо.

Основними завданнями ЄДСМ є забезпечення органів державної влади, суб’єктів господарювання та споживачів об’єктивною і достовірною інформацією про обсяги видобування, виробництва, перетворення, транспортування, зберігання, постачання, споживання паливно-енергетичних ресурсів і комунальних послуг відповідно до чинного законодавства, що дозволить здійснити оцінку реального стану економічної, соціальної, енергетичної та екологічної безпеки і визначити шляхи їх зміцнення; забезпечення прозорих умов та правил функціонування ринку паливно-енергетичних ресурсів і комунальних послуг; забезпечення формування економічно обґрунтованих цін і тарифів на паливно-енергетичні ресурси і комунальні послуги, а також оплати за них відповідно до фактично наданих обсягів та якісних характеристик тощо.

Основними функціями ЄДСМ є забезпечення збору та реєстрації інформації про видобування, вироблення, перетворення, транспортування, зберігання, постачання, споживання паливно-енергетичних ресурсів і комунальних послуг усіх видів у натуральних показниках; збору та реєстрації фінансово-економічної інформації, пов’язаної з видобуванням, виробленням, перетворенням, транспортуванням, зберіганням, постачанням, споживанням паливно-енергетичних ресурсів і комунальних послуг усіх видів у вартісних показниках; додатковими інформаційними ресурсами процесу формування енергетичних балансів по усім існуючим показникам паливно-енергетичних ресурсів і комунальних послуг та зведення повного енергетичного балансу України, у тому числі на регіональних, територіальних, галузевих і темпоральних рівнях тощо.

ЄДСМ впроваджуватиметься на території України. Впровадження ЄДСМ забезпечуватиметься Уповноваженим органом у відповідності до затвердженого Регламенту ЄДСМ.

Впровадження і функціонування ЄДСМ здійснюватиметься спеціалізованим державним підприємством разом із науково-дослідною установою, визначеною Уповноваженим органом на конкурсній основі.

Згідно з законопроектом, спеціалізоване державне підприємство є державним замовником ЄДСМ та відповідає за її надійну експлуатацію. Впровадження і функціонування ЄДСМ здійснюється на засадах державно-приватного партнерства, інвестицій, наданих спеціалізованому державному підприємству на впровадження та функціонування ЄДСМ, фінансових надходжень від функціонування ЄДСМ та інших надходжень, які не заборонені законами України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter