фото УНІАН, Олександр Вельможко

Примусове вилучення Кабміном до 20% природного газу приватних компаній за "операційною собівартістю" призведе до падіння видобутку, дефіциту газу й посилення залежності від Росії.

Про це йдеться в заяві Асоціації газовидобувних компаній, в число яких входить Державний "Нафтогаз України".

"Зупинка інвестиційної діяльності цілком логічно призведе до щорічного падіння видобутку, зниження податків, скорочення робочих місць. Враховуючи запуск "Північного потоку 2" і ризик скорочення або повної зупинки транзиту російського газу – це істотно послабить енергетичну безпеку нашої країни", - заявили в асоціації.

Відео дня

Рішення уряду зобов'язати всі компанії 20% свого газу продавати на приватній біржі в ручному режимі за певною ціною в асоціації вважають зривом реформи, відмовою від європейської інтеграції.

"Державне регулювання ціни на видобутий газ - це абсолютно неринковий механізм, через який, без перебільшення, ми можемо втратити власний газовидобуток. Долати енергетичну кризу потрібно спираючись на досвід європейських країн, а не завдяки обмеженням або примусовим діям, спрямованим на діяльність приватних газовидобувачів", - наводяться в заяві слова виконавчого директора Асоціації газовидобувних компаній України Артема Петренко.

Нагадаємо, 30 грудня уряд вирішив зобов'язати всі газовидобувні компанії продавати 20% свого газу на приватній "Українській енергетичній біржі".

Ціна не повинна перевищувати "операційну собівартість" видобутку.