Ілюстрація REUTERS

Заява президента України Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради і пропозиція до чинного уряду подати у відставку додасть нервозності на валютному ринку, але різкого обвалу курсу національної валюти на цьому етапі не буде.

Читайте такожСтало відомо, коли Зеленський може підписати указ про розпуск Ради

Таку думку висловив у коментарі УНІАН старший аналітик «Райффайзен Банку Аваль» Михайло Ребрик, пояснюючи, що можливий розпуск Верховної Ради обговорюється вже давно, тому ці ризики у багато чому закладені в поведінку ринку.

Відео дня

«Думаю, що нервозності це додасть: нерезиденти стануть більш стриманими, припливи валюти знизяться, відповідно, тиск на курс посилиться. Деяка девальвація буде з поточних значень з посиленням, якщо оголосять відтермінування траншу Міжнародного валютного фонду. Але різких обвалів не очікуємо на цьому етапі», - сказав експерт.

Окрім ризиків можливого відтермінування траншу МВФ та охолодження інтересу нерезидентів до ОВДП експерт назвав чинниками тиску на валютний ринок конвертацію гривневої виручки від продажу врожаю дрібними і середніми фермерами в липні-серпні і зростання обсягів виплат дивідендів іноземним інвесторам.

Крім того, як зазначив Ребрик, ситуація на валютному ринку може погіршитися під впливом рішень судів про скасування націоналізації «ПриватБанку» і відновлення спроб кадрових змін у Національному банку України.

«Ми очікуємо, що курс залишиться в коридорі ретроспективних котирувань 2017-2018 років - 25,5-28,5 гривень за долар. Залежно від інтенсивності впливу зазначених негативних і позитивних факторів, курс рухатиметься ближче до верхньої або нижньої межі діапазону, відповідно», - прогнозує експерт.

За його словами, при позитивному сценарії долар навряд чи буде дорожчим як 26 гривень, і фундаментального тиску на курс поки що немає, але він може посилитися ближче до осені.

Як повідомляв УНІАН, президент України Володимир Зеленський анонсував розпуск Верховної Ради восьмого скликання і дострокові парламентські вибори, а також запропонував чинному складу уряду подати у відставку.

Національна валюта України з початку травня зміцнилася до долара США на 0,5% - до 26,37 грн/дол. за офіційним курсом НБУ на 20 травня.