Ілюстрація / REUTERS

Курс долара в Україні до кінця літа протримається біля позначки 27 грн/$, до осені очікується невелика сезонна девальвація.

Докладний прогноз щодо курсу американської валюти в 2019 році озвучив економіст Віктор Скаршевський, передає «Обозреватель».

Читайте такожНБУ не бачить ризиків через купівлю іноземцями держоблігацій

Відео дня

За його словами, нинішні коливання курсу не слід розцінювати як паніку або різку девальвацію гривні.

"Якщо подивитися, що відбувається в обмінниках, зараз обмінний курс двомісячної давнини – на рівні початку квітня. Йдуть коливання в рамках розумного. Зараз курс становить в середньому 27 грн/$, а в бюджеті він передбачений до кінця року на рівні 29,4 грн/$. Все йде в рамках запланованого. Якщо подивитися на останні три роки, курс весь час перебував у межах 26-28 грн/$. Зараз нічого критичного не відбувається", – запевнив економіст.

За його словами, протягом літа курс гривні ще може зміцнитися до 26,5 грн/$: "Ми знаходимося в періоді, коли більше йде стимулів на зміцнення, ніж на ослаблення гривні – це найближчі два місяці. Те, що за останній тиждень вона послабилася – це короткострокові чинники".

"За останній місяць гривня зміцнилася більше ніж на 1 грн/$. Заходили нерезиденти-спекулянти на ринок ОВДП, купували облігації внутрішньої державної позики під 20% річних, заводячи під це валюту. Вони завели близько 600-700 млн доларів за цей місяць, тому і гривня подорожчала. А з минулого тижня резиденти вирішили, що більше не будуть вкладатися в ОВДП, більше валюти не заходить. Тому зменшилася пропозиція валюти і пішла поступово девальвація", – пояснив Скаршевський.

Експерт зазначив, що на девальвацію впливають і інші фактори – на цьому тижні доньки іноземних компаній виводять дивіденди з України, що також викликало підвищений попит на валюту.

Скаршевський спрогнозував, що ближче до осені почнеться сезонна девальвація і збільшиться попит на валюту, оскільки почнеться збір врожаю, а також необхідно буде закуповувати більше енергоносіїв перед опалювальним сезоном.

"До кінця літа це може бути близько 28-28,5 грн/$ з урахуванням виходу нерезидентів з України. До кінця року – в межах 29-30 грн/$, якщо не буде різкого зниження світових цін на основні українські експортні товари – метал, руду і зерно", – зазначив він.