Ілюстрація REUTERS

Читайте такожНацбанк з початку червня поповнив резерви на $238 мільйонів

Про це повідомив журналістам заступник голови НБУ Дмитро Сологуб, відповідаючи на запитання про можливі параметри нової програми з МВФ.

«Ми не очікуємо, що програма матиме такий самий обсяг, як програма 2015 року. Все-таки головне завдання програми - поповнення резервів», - сказав Сологуб.

Він зазначив, що резерви НБУ перебувають на достатньо адекватному рівні.

«Головна функція цієї програми МВФ - це сигнал для інших інвесторів і реформи, які проводяться в рамках цієї програми», - додав Сологуб.

Згідно зі звітом НБУ про фінансову стабільність за червень, представленим під час брифінгу, регулятор вважає за доцільне ініціювати нову довгострокову програму співпраці з МВФ ще до завершення поточної програми, з огляду на потребу України реалізувати широкий перелік реформ і вразливість економіки до зовнішніх ризиків.

Як повідомляв УНІАН, місія МВФ працювала в Україні з метою оцінки виконання умов для надання нашій країні чергового траншу кредиту на 1,3 млрд дол. у рамках діючої програми stand-by та вивчення питання про відповідальність за незаконне збагачення, в лютому скасованої рішенням Конституційного суду України.

Напередодні приїзду місії президент України Володимир Зеленський ініціював позачергові парламентські вибори 21 липня й запропонував діючому складу уряду подати у відставку.

За підсумками травневої місії в МВФ заявили, що Фонд відновить переговори про подальшу співпрацю з Україною після виборів до Верховної Ради та формування нового Кабінету міністрів.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram