этот материал доступен на русском

На Закарпатті митники виявили нову партію контрабандних сигарет Львівської тютюнової фабрики

09:45, 24 липня 2019
Фінанси
1039 0
фото ДФС, Facebook

23 липня співробітники Закарпатської митниці Державної фіскальної служби України на митному посту «Павлове» виявили 8910 пачок сигарет у вантажному потязі, який прямував з України в Словаччину.

Як повідомляють в Державній фіскальній службі, під рудою були заховані контрабандні сигарети марок «Compliment», «Marvel», «Life».

Дані марки сигарети виробляються Львівською тютюновою фабрикою (також відома під назвою Винниковська тютюнова фабрика).

Нагадаємо, 4 липня Служба безпеки України спільно з Державним бюро розслідувань провела обшуки на Львівській тютюновій фабриці. Фабрику підозрюють в серйозних обсягах контрабанди тютюнових виробів в країни Євросоюзу, а також незаконній мінімізації податкових платежів у держбюджет.

За даними Державної фіскальної служби, за попередні три роки Львівська тютюнова фабрика не закупила жодної акцизної марки для виробництва сигарет, але при цьому продовжувала виробляти їх в мільярдних обсягах.

Як повідомила ДФС у відповідь на депутатський запит, за 2016-2018 рр. жодне підприємство у Львівській області не придбало жодної марки акцизного податку для виробництва сигарет (УКТ ЗЕД 2402 20 9010 і 2402 20 9020 - сигарети з фільтром і без фільтра). Але при цьому за три роки у Львівській області було вироблено майже 5 млрд. штук сигарет.

Раніше журналісти програми «Стоп корупції» на основі власного журналістського розслідування зробили висновок про те, що Львівська тютюнова фабрика займається «внутрішньою» контрабандою, наповнюючи український ринок нелегальними сигаретами без акцизних марок.

- Ми зробили контрольні закупівлі по всій Україні в оптових точках, де цілими блоками продавалися львівські сигарети без акцизних марок. Після цього попросили Національний інститут судових експертиз порівняти їх з офіційною продукцією Львівської тютюнової фабрики. Експертиза довела: надані легальні і нелегальні примірники сигарет ідентичні, тобто зроблені на одному й тому ж обладнанні, – заявили журналісти програми «Стоп корупції».

Журналісти передали результати розслідування в СБУ, НАБУ і Генеральну прокуратуру.

Нагадаємо, три роки тому, також на Закарпатті – в Мукачівському районі – була затримана велика партія цигарок загальною вартістю майже 1,5 млн. євро. Тоді були проведені обшуки на нелегальних оптових складах, де продавалися партії тютюнових виробів для подальшої контрабанди. Як показало розслідування, основним постачальником нелегальних сигарет на ці склади була Львівська тютюнова фабрика.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter