этот материал доступен на русском

Рада підтримала детінізацію у сфері торгівлі та послуг

18:27, 10 вересня 2019
Фінанси
594 0
Ілюстрація REUTERS

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект, який спрямований на детінізацію розрахунків у сфері торгівлі та послуг шляхом впровадження механізму компенсації вартості покупки покупцям, які виявлять порушення порядку проведення розрахунків, а також впроваджує інформаційну систему в межах електронного кабінету, з допомогою якої може бути перевірена достовірність отриманого покупцем у пункті продажу товарів розрахункового документа.

Читайте такожДФС пропонує враховувати дані про зарплати "в конвертах" під час нарахування субсидій

Як передає кореспондент УНІАН, за дане рішення проголосували 249 народних депутатів при необхідному мінімумі у 226 голосів.

Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, доповідаючи щодо законопроекту №1073, повідомив, що прийняття документа дозволить припинити видачу підроблених чеків в магазинах України.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, законопроектом пропонується внести низку змін до Податкового кодексу України, якими, зокрема, передбачається впровадження механізму компенсації вартості покупки споживачам (покупцям), які виявлять порушення встановленого порядку проведення розрахунків при придбанні товарів (послуг) вартістю понад 100 гривень і направлять відповідну скаргу до контролюючі органи.

Також, законопроект впроваджує інформаційну систему в межах електронного кабінету, з допомогою якої може бути перевірена достовірність отриманого покупцем у пункті продажу товарів розрахункового документа, оформлена скарга на продавця товарів за порушення порядку проведення розрахункових операцій і в режимі реального часу може бути відстежено рух такої скарги через контролюючий орган.

Також, передбачається законодавче визначення систем зберігання, збирання та обліку даних реєстраторів розрахункових операцій (РРО) та можливість використання електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, подання яких є обов'язковим в якості джерел податкової інформації.

Крім цього, законопроект передбачає введення дворівневої системи перевірок поданих покупцями (споживачами) письмових звернень або скарг засобами порталу перевірки розрахункових операцій, а саме: на першому рівні проводиться камеральна перевірка поданого звернення; на другому рівні - у разі підтвердження продавцем факту продажу товарів (послуг) - призначається фактична перевірка дотримання всіх вимог законодавства про застосування РРО, оприбуткування товарів та обліку їх руху, дотримання порядку ведення касових операцій.

Також, законопроект розширює перелік видів діяльності, що здійснюються суб'єктами спрощеної системи оподаткування, для яких застосування РРО є обов'язковим.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter