Ілюстрація REUTERS

Підвищення ренти на видобуток залізної руди доцільно обговорювати в рамках комплексної податкової реформи в Україні, анонсованої прем'єром Олексієм Гончаруком і запланованої на I кв. 2020 р.

Таку думку висловив партнер компанії PricewaterhouseCoopers Україна Максим Дудник, виступаючи на засіданні робочої групи з питань ренти на видобуток залізної руди в комітеті Верховної Ради з податкової і митної політики, передає кореспондент МінПрому.

Він уточнив, що податкова реформа передбачає впровадження положень у відповідності з планом BEPS (міжнародна ініціатива щодо протидії ухиленню від сплати податків), до якої приєдналася Україна.

Відео дня

В рамках BEPS навантаження на бізнес зростає – оскільки, наприклад, передбачається вилучення курсових різниць з податкових витрат, а також інші новації. У зв'язку з цим зміна підходів до нарахування ренти за видобуток залізної руди в Україні необхідно розглядати системно, без відриву від запланованої податкової реформи.

М. Дудник зазначив, що вже зараз ставка ренти на видобуток залізної руди в Україні одна з найвищих у світі – 8% (на поточний рік тимчасово підвищена до 8,8%). У той час як в Австралії – 3,5%, в Китаї – 1-6%, в Казахстані – 2,8%, в РФ – 4,8%, в ПАР – 0,5%.

Як відомо, законопроект №1210, внесений депутатом від "Слуги народу" Данилом Гетьманцевим, крім іншого, пропонує змінити підхід до формування бази оподаткування при підрахунку рентних платежів на видобуток залізної руди. За оцінками учасників ринку, це призвело б до зростання рентних платежів в 4-5 разів.