Експерти вважають, що продавати валюту без нагальної потреби недоцільно / колаж УНІАН, фото УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Інформація про подальшу девальвацію гривні сколихнула валютний ринок. Експерти пояснили, чи варто купувати валюту, чи все ж краще її продавати.

"Валютні депозити бізнес-структур досягли нового історичного максимуму - 10,47 млрд дол. Здається, що бізнес переводиться у валюту перед можливою девальвацією. Обсяг гривневих депозитів населення, навпаки, в серпні зріс на 0,6% до 750,85 млрд грн. Валютні депозити фізосіб зростають ще швидше. Курс відносно вигідний, і це, думаю, правильно", - заявив фінансовий аналітик Андрій Шевчишин. У коментарі ТСН.

На думку члена Економічного дискусійного клубу Олега Пендзина, хоч і розглядають імовірну девальвацію гривні, але знімати достроково кошти і купувати валюту теж не варто.

Відео дня

"Вкладникам не потрібно достроково, до закінчення договору з банком, знімати кошти за депозитами і купувати валюту - втратите відсотки і не заробите на зростанні курсу", - пояснив експерт.

Зі свого боку голова Секретаріату Ради підприємців при Кабміні економіст Андрій Забловський пропонує диверсифікувати заощадження.

"Можливо, є сенс придбати більше готівкових євро, а не доларів, тому що зарубіжні фінансові аналітики не виключають у 2025 році ослаблення долара щодо євро. Це може принести додатковий прибуток", - зазначив Забловський.

При цьому всі експерти вважають, що продавати валюту без нагальної потреби недоцільно.

Курс валют в Україні - прогноз

Аналітик Олексій Козирєв вважає, що курс долара в Україні до 20 вересня в банках перебуватиме в межах від 40,75 до 41,85 грн/дол.

Раніше голова НБУ Андрій Пишний заявив, що Україна і МВФ досягли угоди щодо виділення 1,1 мільярда доларів. Національний банк України працюватиме над більшою гнучкістю курсу гривні до долара.

Вас також можуть зацікавити новини: