Обмеження в сумі карткових переказів, які були запроваджені з 1 жовтня Нацбанком, не торкнуться волонтерів та людей, у яких підтверджені доходи перевищують суму ліміту. Про це розповів член Ради НБУ Василь Фурман в ефірі "Київ24".
Він пояснив, що обмеження були запроваджені регулятором для боротьби з тіньовою економікою та так званими дропами.
"Дропи – це фізична особа, яка передає іншій особі за незначну плату свою платіжну карту і ця інша особа на свій розсуд використовує її можливо навіть в протизаконних операціях. При цьому фізична особа – власник картки несе відповідальність за ці дії", - сказав Фурман.
Що стосується ролі тіньової економіки, то, за словами члена Ради НБУ, часто відбувається так, що невеликий бізнес використовує картки для перерахування коштів з картки на картку без сплати податків.
"Якщо дивитися на обсяги операцій з картками, це близько 300 млрд грн – сюди входять і покупки в магазинах, і перекази з картки на картку, а перекази – це 200 млрд грн, тобто такий величезний рух іде по картках. Тому Нацбанк запровадив обмеження у 150 тис. грн на місяць і зазначив, що таке обмеження не застосовуватиметься до рахунків волонтерів, до людей, що отримують зарплату і умовно вона більше 150 тис. грн", - сказв Фурман.
Також він додав, що якщо у ФОПів, наприклад, надходження становлять 200 тисяч гривень, то в межах цієї суми можна розширити ліміт.
Обмеження на перекази "з картки на картку" – головні новини
В Україні з 1 жовтня починає діяти ліміт переказу "з картки на картку". Нацбанк встановив обмеження для боротьби з так званими "дропами". У Нацбанку зазначили, що переказати з картки на картку кожного українця протягом одного місяця можна лише 150 тисяч гривень.
Кого не торкнеться ліміт переказу грошей з картки на картку:
- волонтерів, які відповідають встановленим законами критеріям;
- українців, чиї підтверджені щомісячні доходи перевищують суму обмеження;
- українців, які переказують кошти в межах своїх рахунків, відкритих в одному банку;
- транзакцій юросіб;
- операцій за реквізитами IBAN.