Бронювання зроблять електронним / колаж УНІАН, фото УНІАН

Кабінет міністрів України працює над створенням електронного механізму бронювання. Про це представники Міністерства економіки повідомили в коментарі AIN.UA.

"Іншої альтернативи, крім диджиталізації процесів, пов’язаних із бронюванням, немає. Це буде однозначно зроблено. Ми зараз обговорюємо з Міністерством оборони та Мінцифри принципові підходи до того, яким чином перевести "в цифру" постанову №76 (регулює питання бронювання, – ред.) або ті нормативно-правові акти, які регулюють або будуть регулювати питання бронювання військовозобов’язаних", – розповіли в Мінекономіки.

Там також стверджують, що ведуть діалог із бізнесом і профільними асоціаціями, іншими представниками влади, народними депутатами та стейкхолдерами.

Відео дня

"Очевидно, що суспільство бачить необхідність змін. Цифрове рішення зʼявиться, коли ми напрацюємо нові положення стосовно бронювання, які збалансують потреби безпеки й оборони, економіки, бюджету, бізнесу, гуманітарної сфери тощо", –  зазначили у міністерстві.

Раніше про послугу електронного бронювання військовозобовʼязаних громадян, яку запустять на базі реєстру "Оберіг", повідомляли в Міністерстві оборони. У відомстві AIN.UA розповіли, що наразі інформація про вже заброньованих громадян відмічається в реєстрі і при оновленні даних показується в застосунку "Резерв+".

Бронювання від мобілізації

Раніше УНІАН писав, що Кабінет міністрів розробляє новий порядок електронного бронювання військовозобовʼязаних, який передбачає залучення можливостей "Дії". Це вже друга спроба уряду запустити цей механізм.

Найбільші дискусії в Україні наразі ведуться щодо моделі економічного бронювання. Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія розповів про дві моделі, які обговорюють.

Вас також можуть зацікавити новини: