Чи можуть айфони пропасти з полиць магазинів? / Фото REUTERS

Сплеск захворюваності коронавірусом у північних промислових регіонах В'єтнаму змусив заводи скорочувати виробництво. Постраждали підприємства-постачальники ряду технологічних гігантів, таких як Apple і Samsung.

Про це повідомляє Reuters, посилаючись на джерела в галузі.

Протягом 2020 року В'єтнам здебільшого успішно стримував епідемію, але зараз захворюваність почала зростати. З кінця квітня захворіли понад три тисячі людей.

Відео дня

У столиці влада посилила карантин - ресторани закрилися, а публічні заходи були заборонені.

Читайте такожВ Intel нарощують виробництво чипів для автопрому - обіцяють перемогти дефіцит до кінця року

Чотири джерела в бізнес-середовищі заявили, що заходи локдауну вже торкнулися їх роботи. Зростає стурбованість з приводу порушення ланцюжка постачання.

У одного з постачальників Apple заявили, що були змушені розділити робочу силу на дві зміни, назвавши це «тимчасовим заходом, можливо до двох тижнів». Якщо локдаун почне затягуватися, ланцюг поставок буде більш-менш порушено.

Спалах епідемії торкнувся провінції Бакнінь, де знаходяться заводи-постачальники продукції для Samsung, LG, Foxconn та інших технологічних компаній. Влада була змушена ввести там комендантську годину і обмеження на переміщення.

За даними уряду, на В'єтнам припадає половина світового виробництва телефонів і планшетів Samsung.

Влада почала вакцинувати співробітників заводів в провінціях Бакнінь і Бакзянг, щоб забезпечити роботу промисловості. Уряд також закликає місцеву владу посилити боротьбу з епідемією.

Електронна промисловість в кризі

Сьогодні Глобальна електронна промисловість переживає одну з найгостріших криз у своїй історії. Зростаючий попит, торгові війни, наслідки коронавірусу і проблеми виробників викликали гострий дефіцит комплектуючих.

Спочатку нестача чіпів змусила автовиробників скоротити виробництво, але зараз її наслідки відчувають на собі виробники смартфонів, лептопів і навіть побутової техніки. При цьому попит зростає у зв'язку з карантинними обмеженнями по всьому світу.

Нова хвиля коронавірусу у В'єтнамі може погіршити і без того напружену ситуацію на ринку.