На їхнє переконання, нова угода може дестабілізувати європейські ринки / фото - pixabay.com

Угорщина, Польща, Словаччина, Болгарія та Румунія заявили, що незадоволені новою угодою між Україною та Європейським Союзом, що готується на базі поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі (ПВЗВТ). Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на кількох дипломатів ЄС.

Зазначається, що спільну заяву було зроблено під час засідання Ради ЄС з питань сільського господарства, яке відбулося сьогодні, 14 липня. Представники цих країн вважають, що нова торговельна угода з Україною може дестабілізувати агроринки Євросоюзу.

"П'ять держав - Польща, Словаччина, Угорщина, Болгарія та Румунія - порушили сьогодні під час засідання Ради ЄС із сільського господарства питання нових умов торгівлі з Україною. На їхнє переконання, нова угода в рамках ПВЗВТ може дестабілізувати європейські ринки", - розповів журналістам один із дипломатів ЄС.

Відео дня

Після завершення засідання єврокомісар з питань сільського господарства Крістоф Хансен підтвердив, що на зустрічі обговорювали, зокрема, умови торгівлі з Україною.

"На прохання групи з кількох держав ми також обговорили переглянуту угоду з Україною", - сказав він журналістам.

Хансен поділився, що під час засідання було висловлено різні погляди на торговельну угоду з Україною. Він підкреслив, що ця угода відповідає інтересам європейських фермерів.

У виданні додали, що Угорщина, Польща, Словаччина, Болгарія та Румунія продовжують наполягати на внесенні змін до вже узгодженого з Україною проєкту внесення змін до угоди про торгівлю.

Попередня угода про торгівлю агропродукцією між ЄС та Україною - що відомо

Раніше європейський комісар з питань торгівлі Марош Шефчович повідомив, що Україна та Європейський Союз досягли попередньої угоди про майбутній експорт сільськогосподарської продукції до блоку. Остаточна угода має бути затверджена членами ЄС.

Зокрема, Шефчович зазначив квоти на "чутливі продукти", як-от пшениця, кукурудза, цукор, мед, птиця та яйця, тоді як інші, як-от виноградний сік або ферментоване молоко, будуть звільнені від мита. За його словами, ЄС знайшов баланс завдяки компромісу, досягнутому з Україною.

Єврокомісар підкреслив, що ключові елементи угоди включають зобов'язання України поступово наблизити свої стандарти сільськогосподарського виробництва до стандартів ЄС до 2028 року.

Вас також можуть зацікавити новини: