
Набирає обертів передвиборче загострення: зростає рівень стресу, тривожності, агресивного спілкування, а в деяких випадках — проявів неадекватної поведінки.
Про це пише на своїй сторінці у Facebook в.о. глави МОЗ Уляна Супрун.
Допоможуть поради Американської психологічної асоціації (APA) — як діяти у виборчий період, щоб зменшити рівень стресу:
1. Обмежуйте ваше "споживання" медіа
Якщо 24-годинний цикл звинувачень та звинувачень у відповідь від кандидатів викликає у вас стрес — обмежте свій час у медіа. Не дивіться всі виступи кандидатів або телепередачі про них, не скрольте безперервно стрічку в соцмережах.
"У передвиборчий період є сенс зробити перерву від ЗМІ. Використайте цей час для себе та сім’ї, робіть, що вам подобається, та не намагайтеся дивитися і знати все, що з’являється про вибори в медійному просторі. Щоб бути в курсі, достатньо періодично читати новини чи якісні огляди", - наголосила Супрун.
Читайте такожСпокійна, мов удав: мутація зробила британку нечутливою до болю і стресу
2. Не розвивайте дискусій, які просто приведуть до конфлікту
Не продовжуйте обговорення виборів, якщо ви розумієте, що воно може перерости в конфлікт чи агресію. Звертайте увагу на частоту обговорень з друзями, членами сім’ї або співробітниками. Якщо таких обговорень понад міру та вони провокують стрес — намагайтеся зменшити їхню кількість. Це збереже ваші сили та час.
3. Визнайте, що стрес і тривога щодо того, що може статися, не приносять жодної користі
"Стрес та тривожність через вибори — досить поширене явище, але вони не вартують вашого здоров’я. Більш того, негативно впливають на якість життя та забирають час, який можна було б використати з користю. Спрямуйте свою увагу в більш продуктивному напрямку. Можна обрати діяльність, яка також стосується виборів, але водночас торкається питань, які вам більше до душі. До прикладу, ви можете стати спостерігачем та відстоювати прозорість й законність голосування", - радить в.о. глави МОЗ.
4. Що б не сталося в день виборів — життя продовжується
Навіть якщо ваш кандидат не вийде до другого туру — це не катастрофа. Важливо залишатися свідомим громадянином з активною позицією. Не "катастрофізуйте" ситуацію та бережіть збалансовану перспективу.
5. Голосуйте
"Зробити свій вибір в такий важливий для України момент — обов'язок кожного громадянина! Знайдіть час для того, щоби спокійно та вдумливо проаналізувати все, що сталось за останні роки в країні. Обов’язково ознайомтесь з програмами кандидатів", - підсумувала Супрун.
Нагадаємо, перший тур виборів президента України відбудеться 31 березня.