Грищенко відвідав Рівненський онкодиспансер

17:33, 22 лютого 2013
Країна
0 0

Медзаклад обладнав фонд Р.Ахметова

Змінити складну ситуацію в медичній галузі країни можна лише спільними зусиллями держави і бізнесу.
Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив журналістам віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко під час відвідання обласного онкологічного диспансеру в Рівному.
За словами урядовця, Центр променевої терапії диспансеру, який він відвідав його приємно вразив. Зокрема, позитивне враження справило функціонування тут комп`ютерного томографа та лінійного прискорювача, на якому тепер лікують і онкохворих діток.  Ці та інші апарати встановлено тут за фінансової підтримки Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України».
"Цей центр і сьогодні вже є взірцем ефективної роботи і буде слугувати прикладом для інших центрів, які будуть проводити таку ж роботу в інших регіонах країни", - зазначив К.Грищенко.
Разом з тим, прем’єр-міністру повідомили про проблеми Центру. Найболючіша з них - відсутність у центрі дитячих фахівців: педіатра та анестезіолога постійно викликають із обласної дитячої лікарні. Робота ж з новим обладнанням специфічна і ви магає спецпідготовки лікарів. Адже, як зазначив головний лікар  диспансера Григорій Максим’як, «людина, яка вчора працювала на ФАПІ, сьогодні працювати в онкодиспансері просто не може". Тому цю проблему вирішують стажуваннями за кордоном.
Було також зазначено, що в онкодиспансері тривалий час чекають рішення Міністерства охорони здоров’я щодо зміни статусу закладу на національний протипухлинний центр. Це дало б змогу офіційно і на законних підставах лікувати у Рівному хворих з інших областей.
"Проблема болюча, тому що в нашому регіоні, в західній Україні, є всього 2 лінійних прискорювачі - у Львові й Рівному. Дуже болюче це питання постає, коли приходять хворі з Тернополя чи з Волині", - повідомив Г.Максим’як.
У лікуванні людям не відмовляють, але тоді воно має повністю проводитися за їхній кошт.
У поїздці по області К.Грищенка супроводжували народний депутат України Микола Сорока, голова облдержадміністрації Василь Берташ, голова облради Юрій Кічатий та інші особи.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter