этот материал доступен на русском

Виконують "подружній обов’язок", майже не ходять "наліво" і люблять День святого Валентина: українців розпитали про їх сексуальне життя

12:42, 14 лютого 2019
Стосунки
2008 0
67% українців зазначили, що у них є постійний сексуальний партнер / фото Rubyran Flickr

Згідно з результатами останнього соціологічного опитування, присвяченому сьогоднішньому дню всіх закоханих, з'ясувалося, що громадяни України в обов'язковому порядку виконують "подружній обов’язок", майже не ходять "наліво" і люблять День святого Валентина.

Про це йдеться в дослідженні, проведеному соціологічною групою «Рейтинг».

В опитуванні, проведеному 23 січня - 3 лютого, взяли участь 2000 жителів України віком від 18 років і старше. Помилка репрезентативності дослідження не більше 2,2%.

 •    67% українців зазначили, що в них є постійний сексуальний (статевий) партнер. Ще 4% мають непостійного партнера. 19% відповіли, що зараз не мають, але перед цим були сексуальні партнери. Тільки 3% зазначили, що не мають партнера і ніколи не мали перед цим, 7% відмовилися давати відповідь на питання.

Читайте такожКраще не буває: топ-5 найдорожчих подарунків для жінок на День Валентина (відео)

•    Майже 80% опитаних погодилися з твердженнями про те, що секс є дуже важливою частиною життя людини (10% - не погодилися). Більш схильні підтримувати це твердження були ті, хто перебуває в зареєстрованому/незареєстрованому шлюбі. 

•    Дві третини вважають, що сексуальні стосунки до шлюбу – це нормально. Кожен п’ятий – протилежної думки. Частіше цю тезу підтримували молодші опитані та ті, хто перебуває в незареєстрованому шлюбі або ж є неодруженим. 

•    45% вважають, що для чоловіків секс більш важливий, ніж для жінок (34% протилежної думки). Прихильників такої думки більше серед жінок та осіб середнього і старшого віку. 

•    41% погодилися з тезою, що виконання «подружнього обов’язку у ліжку» є обов’язковим для чоловіка, майже стільки ж протилежної думки. Дещо більше прихильників тези серед чоловіків. 

•    30% опитаних погоджуються з твердженням, що секс може бути послугою, яка продається за гроші  (55% протилежної думки). Найбільше погоджуються з цим твердженням чоловіки, особи молодшого і середнього віку. 

Читайте такожУкраїнські військові привітали коханих з Днем Святого Валентина (відео)

•    24% погоджуються з думкою, що жінка не повинна проявляти сексуальну ініціативу (57% не погоджуються). Серед таких відносно більше чоловіків, молодших опитаних та тих, хто перебуває у незареєстрованому шлюбі. 

•    Лише 19% погоджуються, що жінка, яка перебуває у шлюбі, зобов’язана займатися сексом із чоловіком, навіть якщо вона цього не хоче (67% не погоджуються). Дещо більше тих, хто підтримує цю тезу серед найстарших опитаних. 

•    Тільки 16% погодилися з думкою, що це нормально – мати постійні сексуальні стосунки з більш ніж однією особою одночасно (70% не погоджуються). Дещо більше противників тези серед жінок і молодших опитаних.

•    60% опитаних не відчувають незручність, сором, коли розмовляють про секс зі своїм чоловіком/дружиною/постійним сексуальним партнером. Тільки 6% дуже соромляться. 35% зовсім не відчувають сорому, розмовляючи про секс зі друзями, знайомими (14% дуже соромляться). 21% зазначили, що не відчувають сорому, розмовляючи про секс із незнайомими людьми. Водночас майже третина дуже соромляться. Менше відчувають незручність, розмовляючи про секс, молодші опитані та чоловіки.

•    Половина опитаних планують святкувати День святого Валентина. Водночас 41% не планують, 3% не знають такого свята. Найбільше тих, хто має намір святкувати – на Півдні (59%), в інших регіонах – близько половини. Частіше планують святкувати чоловіки, молодші опитані та незареєстровані подружні пари. 

Читайте такожЛюбовний гороскоп на 14 лютого: всі знаки Зодіаку

•    Для 40% опитаних у День святого Валентина є Днем усіх закоханих. 27% зазначили, що це звичайний день, для 19% – привід привітати близьких. Тільки 8% вважають його святом, що не зрозуміле для традицій та культури нашої країни. Більше прихильників цього свята у південному макрорегіоні, серед молоді, чоловіків та тих, хто перебуває у незареєстрованих шлюбних стосунках. Для третини респондентів старшого віку це свято є звичайним днем.

•    Майже половина опитаних планують дарувати подарунки на День святого Валентина. 45% – не мають таких намірів. На Півдні, Сході і у Центрі таких близько половина опитаних, на Заході – 43%. Вищі наміри спостерігаються серед чоловіків, молодших опитаних та незареєстрованих подружніх пар.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter