Антитіла захищають від коронавірусу / REUTERS

Масивний спалах коронавірусу на рибальському човні зі США оминув членів екіпажу, у яких вже були антитіла проти нового коронавірусу. Вчені вважають, що це перший прямий доказ того, що такі імунні клітини захищають людей від повторного зараження.

Читайте такожУ ВООЗ визнали, що колективний імунітет не допоможе побороти коронавірусПро це пише журнал Nature. Після вірусного зараження імунна система створює сполуки, які називають нейтралізуючими антитілами. Вони здатні атакувати вірус, якщо він проникне в організм знову. Але до цього часу було не зрозуміло, чи такі антитіла захищають людей від повторного зараження SARS-CoV-2.

Вчений Александр Гренінгер з Вашингтонської школи медицини разом з колегами провів тести для членів екіпажу американського судна. Вони шукали SARS-CoV-2 і антитіла проти нього (деталі дослідження можна прочитати на medRxiv). 

Відео дня

Перед тим, як судно відчалило, дослідники провели тести для 120 членів екіпажу зі 122. Результати показали, що у всіх них не було SARS-CoV-2. Але на борту все ж почався спалах коронавірусу невдовзі після відходу корабля від берега.

Читайте такожNew York Times: Лікарі досі поняття не мають, як лікувати COVID-19Тести після повернення показали, що зі 122 членів екіпажу були заражені 104. Ніхто з них не хворів на COVID-19 раніше. Вчені перед плаванням не виявили у них антитіла проти коронавірусу. Але члени екіпажу, в яких були нейтралізуючі антитіла перед відходом корабля в море, не заразилися знову. Вчені вважають, що це статистично вагомий доказ того, що набуті антитіла захищаються від SARS-CoV-2. Nature зауважує, що результати дослідження зараз проходять експертну оцінку.

Коронавірус в Україні та світі: що відомо станом на 19 серпня?