В Україні не виявили жодного холерного вібріона після підриву Каховської ГЕС росіянами / фото ua.depositphotos.com

Головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін заявив, що станом на 13 червня на територіях, підтоплених внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС холери не виявлено. Крім того, холерні вібріони не виявили в жодній з українських областей.  

"Щодо холери – відбувається щоденний моніторинг. На сьогодні жодного холерного вібріона, патогенного для людини, виявлено не було. Йдеться про всю територію, починаючи від Запоріжжя до Дніпра, Одеси. Понад те, перевіряємо всі випадки гострих кишкових інфекцій. Тобто якщо людина захворіла і потрапила в інфекційну лікарню, то з 1 червня й аж до кінця вересня додатково тестуємо кожен такий випадок на холеру в усіх областях. Відповідно, з 1 червня такі випадки ретельно тестуються. Жодного підтвердженого станом на зараз у нас немає", – розповів він в коментарі "Еспресо". 

За словами Кузіна, дослідження поверхневих вод, централізованого постачання тощо проводять по всьому узбережжю на території Одеської, Миколаївської, Херсонської, Запорізької та Дніпропетровської областей. З моменту підриву Каховської ГЕС окупантами 6 червня таких перевірок провели вже більше тисячі. 

"Уже зараз ми починаємо отримувати результати. Те, що ми бачимо – забруднення саме поверхневих водойм, які стосуються Чорного моря, річки та русла Дніпра. На території Миколаївської, Херсонської, Одеської області – заборонено купатися. Зауважу, цього тижня ми також почали реєструвати появу вірусів у морській воді. Тому людина, яка потенційно порушуватиме встановлені заборони й купатиметься в таких водоймах, звичайно, може захворіти на гостру кишкову інфекцію. Це не смертельне захворювання, часто минає за 3-5 діб", – резюмував він.

Наслідки підриву Каховської ГЕС

Підрив російськими окупантами Каховської ГЕС 6 червня 2023 року став однією з найбільших к Європі  техногенних катастроф, спричинених людиною, за останні десятиліття. Через неконтрольований спуск води з водосховища затопило десятки населених пунктів, зокрема й ті, що в тимчасовій окупацій.  

За даними МВС, через російський теракт на Херсонщині  загинули щонайменше 10 людей, майже 50 осіб, серед яких і діти, вважаються зниклими безвісти. Про кількість жертв на окупованій території інформації немає. 

Водночас місцева мешканка окупованої Херсонщини розповіла, що росіяни не дають людям евакуюватися. Тіла загиблих людей помітили навіть на дахах будинків, крім того, у хатах плавають трупи.

Вас також можуть зацікавити новини: