
Лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко та голова партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко отримали б найбільше голосів, відповідно, 13,3% та 9,4%, якби вибори президента відбулися наприкінці травня.
Як передає кореспондент УНІАН, про це свідчать результати спільного опитування фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та соціологічної служби Центру Разумкова, що були оприлюднені сьогодні на прес-конференції у Києві.
Згідно з даними опитування, переважна більшість громадян (68%) планує взяти участь у голосуванні на виборах президента України, тоді як однозначно не бажають голосувати лише 17%, решта респондентів ще не визначилися з цього питання.
Серед регіонів дещо відрізняється південь, де рівень готовності брати до участі у голосуванні помітно менший – 54%, та захід, де ступінь готовності до участі у виборах президента найвища – 76%.
Відповідно до результатів соціологічного дослідження, серед кандидатів на президентський пост немає явних лідерів, рейтинги усіх основних політиків доволі невисокі.
Відносно найбільшу підтримку серед тих респондентів, які планують взяти участь у виборах, має лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко – за неї готові проголосувати 13,3% опитаних; далі йдуть лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко – 9,4% (вищим його рейтинг є в західному та центральному регіонах); співголова партії «Опозиційний блок» Юрій Бойко, якого готові підтримати 8,4% респондентів (його рейтинг забезпечують майже винятково схід, південь та Донбас).
Чинного президента України Петра Порошенка готові підтримати 7,6% опитаних (його рейтинг дещо вищий на заході і дещо нижчий на сході).
За лідера Радикальної партії Олега Ляшка готові проголосувати 7,4% респондентів (його позиції трохи міцніші в центрі та на півдні); за лідера гурту «Океан Ельзи» Святослава Вакарчука – 5,6%; за лідера партії «За життя» Вадима Рабіновича – 5,6% та за лідера партії «Слуга народу» Володимира Зеленського – 5,5%.
Загальнонаціональне опитування населення України було проведене фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 19 по 25 травня 2018 року в усіх регіонах України за винятком тимчасово окупованих Криму та окремих районів Донецької та Луганської областей.
Загалом було опитано 2019 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Як повідомляв УНАН 17 травня, згідно з новим соціологічним дослідженням, проведеним Інститутом аналізу і прогнозування спільно з аналітичною групою «Соціопрогноз» київського прес-клубу, на найближчих виборах у Верховну Раду українці віддадуть перевагу «Батьківщині», БПП і «За життя».