этот материал доступен на русском

У МЗС відповіли на цинічну пропозицію Кремля "судити моряків за законом РФ"

18:28, 26 червня 2019
Політика
1472 0
МЗС України / REUTERS

У Міністерстві закордонних справ України наголошують, що Росія загострює спір з Україною через відмову виконати наказ Міжнародного трибуналу ООН з морського права щодо звільнення захоплених українських моряків.

Читайте такожУ Держдепі прокоментували повернення Росії до ПАРЄ

Про це йдеться у коментарі МЗС України з приводу невиконання Росією наказу Міжнародного трибуналу з морського права.

"Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест з приводу невиконання Російською Федерацією наказу Міжнародного трибуналу з морського права від 25 травня 2019 року та продовження незаконного утримання 24 українських моряків – членів екіпажів військових кораблів Бердянськ, Нікополь і Яни Капу", - заявили в МЗС.

"25 червня МЗС України отримало ноту Міністерства закордонних справ Російської Федерації, у якій міститься цинічна пропозиція щодо надання українською стороною письмових гарантій участі України у продовженні кримінального переслідування українських моряків відповідно до російського законодавства", - заявили в МЗС.

"Вважаємо цю пропозицію Росії неприйнятною та такою, що загострює спір між Україною та Росією стосовно імунітетів військових кораблів. Про це українська сторона уже поінформувала Міжнародний трибунал з морського права", - наголошується у повідомленні.

У цьому зв’язку МЗС вимагає від Росії без будь-яких подальших умов виконати наказ Міжнародного трибуналу з морського права і невідкладно звільнити захоплених 24 українських моряків.

"Звертаємо увагу Кремля, що для припинення незаконного переслідування українських моряків та виконання наказу Міжнародного трибуналу з морського права достатньо наявних у російському законодавстві механізмів, а також існуючих багатосторонніх міжнародних договорів, сторонами яких є Україна та Росія", - сказано у повідомленні.

"МЗС України вкотре вимагає негайно інформувати про час і місце звільнення та повернення під контроль України згаданих у наказі кораблів та про час і місце передачі консульським посадовим особам Посольства України в Російській Федерації двадцяти чотирьох незаконно утримуваних членів їхніх екіпажів", - заявили в МЗС.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter