Арахамія запевнив, що питань, які йому ставитимуть, він не бачив / фото УНІАН

Голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія пройшов перевірку на детекторі брехні.

Як передає кореспондент УНІАН, перед початком процедури він у коментарі журналістам зауважив, що зараз проходитиме поліграф, проте «вже є декілька поліграфологів..., які кажуть, що в такій атмосфері, як ми це робимо зараз, це не зовсім гарно робити».

Читайте такожНардеп Качура зі "Слуги народу" першим пройшов детектор брехні (відео)«Тому що повинна бути тиша повна, ніяких камер, ніхто клацати не повинен», – пояснив Арахамія.

Відео дня

За його словами, питань, які йому ставитимуться на тестуванні, він не бачив. На його думку, питання до нього можуть бути як до депутата та як до голови фракції: чи він щось лобіював у чиїхось інтересах, по законопроекту чи голосуваннях.

Арахамія також зауважив, що сам оплатив сьогоднішні послуги поліграфолога, що обійшлося йому у 2 тисяч гривень.

Як повідомляв УНІАН, 22 жовтня колишній віце-прем'єр Павло Розенко написав у Facebook, що нібито в Офісі президента України підозрюють 11 народних депутатів від «Слуги народу» в отриманні 30 тис. доларів (кожному) за голосування на засіданні Комітету Верховної Ради проти одного з антикорупційних законопроектів. При цьому, за даними екс-посадовця, Офіс вимагає від депутатів пройти опитування на детекторі брехні.

Цю інформацію підтвердив народний депутат від «Слуги народу» Олександр Дубінський, який також написав у Facebook, що ОПУ «дійсно наполягає на тому, щоб всі депутати партії в фінансовому комітеті Ради пройшли детектор брехні».

«Причина – звернення в ОП декількох депутатів, яким не сподобалося голосування членів комітету, де було ухвалено рішення про знищення монополії на оціночну діяльність і так званих «площадок Яценко» + демонополізацію ринку держзакупівель через систему Prozorro, а також зниження цін на участь у торгах + забезпечення прозорої роботи СЕТАМ/АРМА», – написав депутат.

Він стверджує, що як член цього комітету готовий пройти опитування на поліграфі, але вважає, що в такому випадку «детектор брехні повинні пройти і співробітники Офісу президента, і депутати, які є серед авторів найскандальніших законопроектів цього скликання, які викликають в залі підозру в можливій корупції».

При цьому Дубінський назвав 8 законопроектів, які викликають запитання в цьому контексті.

23 жовтня президент України Володимир Зеленський заявив, що всі члени Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики повинні пройти перевірку на детекторі брехні щодо можливого отримання грошей за голосування в комітеті.

Того ж дня Дубінський пройшов перевірку на поліграфі.