этот материал доступен на русском

Україна запропонує ГА ООН ухвалити оновлену резолюцію проти мілітаризації окупантів у Криму

21:39, 06 листопада 2019
Політика
845 0
Україна хоче внести на розгляд ГА ООН оновлений проект резолюції щодо Криму / фото Public Domain Pictures

Україна має намір внести на розгляд Генеральної асамблеї Організації Об'єднаних Націй оновлений проект резолюції «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та м. Севастополь (Україна), а також частин Чорного та Азовського морів».

Як повідомляє Постійне представництво України при ООН, сьогодні у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку заступник міністра закордонних справ України Єгор Божок виступив із брифінгом на тему: «Демілітаризація, деокупація та реінтеграція АР Крим та м. Севастополь (Україна): майбутні виклики».

Читайте такожЗасновник був при владі за Януковича: Чубаров пояснив, звідки взялися пропутінські "кримські татари"

Божок поінформував делегації країн-членів ООН про поточну ситуацію в тимчасово окупованому Криму в контексті прогресуючої мілітаризації Російською Федерацією півострова та прилеглих морських територій.

У цьому зв'язку особливу увагу було приділено проблемі відновлення державою-окупантом ядерної інфраструктури в Криму та розгортання засобів і систем, здатних переносити ядерну зброю, що порушує заявлений раніше Україною її без’ядерний статус. Українським дипломатом наголошено, що ігнорування зазначеної проблеми може мати далекосяжні негативні наслідки як на регіональному, так і на глобальному рівні.

Окрему увагу в презентації було приділено вкрай негативним екологічним наслідкам мілітаризації Криму та прилеглих морських територій.

Божок також поінформував делегатів про намір української сторони внести на розгляд Генасамблеї ООН оновлений проект резолюції «Проблема мілітаризації АР Крим та м.Севастополь, Україна, а також частин Чорного і Азовського морів», закликавши його підтримати. Головною метою проекту є примусити РФ вивести усі свої збройні сили з Криму та завершити його тимчасову окупацію.

Як повідомляв УНІАН, 18 грудня 2018 року Генеральна асамблея ООН підтримала проект резолюції «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та м. Севастополь (Україна), а також частин Чорного та Азовського морів». Документ підтримали 66 країн, "проти" проголосували 19 країн, "утрималися" - 72.

У документі міститься наполегливий заклик до Росії вивести її війська з окупованої української території Криму та припинити окупацію українських територій.

Крім того, у резолюції висловлено заклик до Росії припинити переслідувати комерційні судна, а також обмежувати міжнародне судноплавство у Чорному й Азовському морях.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter