Еммануель Макрон / REUTERS

Президент Франції Еммануель Макрон заявляє, що виступає за розвиток діалогу з Російською Федерацією, аби не погіршити ситуацію в Україні.

Про це Макрон сказав у Парижі на спільній прес-конференції з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, яка транслювалася на сайті Альянсу.

За його словами, він хоче "надати нового імпульсу" діалогу з Росією.

При цьому президент Франції вважає, що розвиток діалогу з РФ не є "сигналом слабкості або наївності".

"Наш Альянс має історію і географію. І ми з цієї причини повинні значною мірою обдумати, якими є наші відносини з Росією, оскільки Росія, безсумнівно, географічно розташована в Європі. Враховуючи сказане, я серйозно поважаю занепокоєння щодо безпекових інтересів усіх наших європейських партнерів", - заявив Макрон.

У цьому зв'язку президент Франції нагадав про чітке зобов'язання НАТО щодо політики стримування і оборони в Балтійських країнах та регіоні Чорного моря.

"Ми усі завжди будемо дуже суворими, коли йтиметься про наш суверенітет і наших партнерів", - підкреслив Макрон.

Читайте такожSüddeutsche Zeitung: Макрону доведеться пояснити свою любов до Росії перед розмовою про Україну

Водночас він поставив риторичне запитання, чи відсутність діалогу з Росією "зробила європейський континент безпечнішим?".

"А чи це відповідає нашим інтересам та інтересу нашої стабільності не займатися справами, які стосуються питань заморожених конфліктів, і дозволити ситуації в Україні погіршитися? Я так не думаю", - сказав Макрон і додав, що діалог з Росією відповідає інтересам миру і стабільності в Європі.

"І ми працюємо над цим. І це є причиною, що разом з канцлером (ФРН) Меркель ми проведемо "нормандський саміт" 9 грудня, щоб і надалі працювати над реалізацією Мінських угод", - запевнив президент Франції.

Також він наголосив на необхідності працювати задля зміцнення європейського суверенітету і "побудови нової архітектури довіри та безпеки у Європі".

Макрон сказав, що з цієї ж причини в інтересах миру і стабільності необхідно вступати в діалог з Росією щодо контролю над озброєннями.

Нагадаємо, раніше президент Франції Еммануель Макрон заявив про повну підтримку повернення російської делегації до Парламентської асамблеї Ради Європи.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram