
Станом на 8 ранку активісти продовжують блокувати виїзди з Лук'янівського СІЗО в Києві. Люди протестують проти вивезення та можливого обміну «екс-беркутівців», обвинувачених у масових розстрілах людей на Майдані 20 лютого 2014 року.
Читайте такожБойовики "ЛНР" повезли заручників до місця обміну
Про це у Facebook написав волонтер Роман Синіцин.
«Підїжджайте, досі немає інфи чи вивезли якось беркутів чи ні. Люди блокують виїзди з СІЗО уже 13-ту годину. », – написав він.
Напередодні ввечері під Лук'янівським СІЗО сталися сутички між активістами і силовиками.
Люди намагалися заблокувати виїзд з Лук'янівського СІЗО. Після нетривалої сутички, спецназу вдалося відтіснити їх, після чого з воріт СІЗО виїхав мікроавтобус.
Нагадаємо, екс-"беркутівців", обвинувачених у розстрілах на Інститутській, відпустили з-під варти.
Довідка УНІАН. Святошинський районний суд Києва розглядає справу проти екс-«беркутівців» Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Олександра Маринченка, Сергія Тамтури і Олега Янішевського, яких звинувачують у масових розстрілах людей на Майдані 20 лютого 2014 року.
Цим особам інкримінується скоєння теракту, перевищення службових повноважень, умисне вбивство, замах на вбивство, перешкоджання проведенню мирних мітингів і зборів, викрадення і приховання зброї після вчинення злочину.
Станом на лютий 2018 року слідством було встановлено 48 фактів вбивств і 80 фактів замахів на вбивства людей 20 лютого 2014 року в центрі Києва. 27 грудня Київський апеляційний суд почав розгляд апеляційних скарг на запобіжного заходу екс-«беркутівців», трьом з яких Святошинський райсуд продовжив термін утримання під вартою, двоє інших перебувають під домашнім арештом.
28 грудня на засіданні Київського апеляційного суду прокурори заявили, що екс-«беркутівці» включені в список на обмін утримуваними особами між Україною і бойовиками «ЛДНР». Обмін очікується 29 грудня.
Прокурори надали суду лист до генпрокурора, в якому говориться про досягнуті політичні домовленості між Україною і Росією щодо обміну утримуваними особами. Згідно з листом, в список на обмін з української сторони включені "екс-беркутівці". Прокурори також визнали, що ризик втечі "екс-беркутівців", у разі їх звільнення з-під варти, залишається, однак їх необхідно звільнити під особисті зобов'язання для того, щоб здійснити обмін.
У свою чергу, адвокати потерпілих по справі зазначили, що "екс-беркутівці" не мають жодного стосунку до війни на сході України і злочинів, скоєних в умовах збройного конфлікту.