этот материал доступен на русском

Зеленський затвердив перехід на електронну форму подання фінансової звітності партій

17:26, 13 січня 2020
Політика
266 0
Зеленський затвердив спрощення процедури подання фінзвітності партій / фото: president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання і протидії політичній корупції» № 410-ІХ.

Як повідомляє прес-служба глави держави, цей документ Верховна Рада ухвалила 19 грудня 2019 року.

Читайте такожШтраф до 85-ти тисяч гривень: Зеленський підписав закон про відповідальність нардепів за "кнопкодаство"

Він спрощує процедуру подання фінансової звітності політичних партій, передбачену законом «Про політичні партії», замінюючи паперову форму фінансової звітності на електронну. Це дасть змогу зменшити навантаження на представників політичних партій, відповідальних за складання й подання фінансової звітності, та підвищить ефективність діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції.

Так, згідно із законом, після створення та запуску електронної системи звітності представники партій матимуть змогу заповнювати фінансові звіти партій про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру онлайн на сайті НАЗК та подавати їх через електронну систему.

НАЗК повинно за шість місяців з дня набрання чинності цим законом забезпечити розробку та функціонування електронної системи подання звітності партій. До початку роботи цієї електронної системи політсили подають звітність, як зазвичай.

Документ передбачає можливість здійснення внесків на підтримку партій через платіжні системи, зокрема онлайн, за умови, що такі системи дозволятимуть чітко ідентифікувати донора та призначення здійснюваного платежу.

Закон також чітко визначає предмет внутрішньопартійних фінансових аудитів і незалежних зовнішніх фінансових аудитів партій, що сприятиме належній верифікації фінансової звітності перед її перевіркою НАЗК.

Крім того, документ передбачає посилення незалежного зовнішнього та внутрішньопартійного контролю щодо фінансування діяльності партій і використання ними коштів.

Цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім підпункту 4 пункту 1 та пункту 4 розділу І цього закону, які набирають чинності з 2021 року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter