этот материал доступен на русском

Більшість українців вважають, що події в країні розвиваються у неправильному напрямі - опитування

10:53, 21 лютого 2020
Політика
745 0
Ілюстрація \ REUTERS

Читайте такожПоловина українців вважає Росію країною-агресором, з якою не слід підтримувати жодних відносин - опитування

Про це йдеться у результатах дослідження, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова. «25% респондентів вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі (у вересні 2019 року так вважали 57%, у грудні 2019 року – 44%), 53% – що події розвиваються в неправильному напрямі (у вересні – 17%, у грудні – 36%)», - йдеться у результатах дослідження.

Таким чином, наголошують експерти, частка тих, хто вважає, що події в Україні розвиваються у неправильному напрямі, істотно перевищила частку тих, хто дотримується протилежної точки зору.

«Порівняно з попередніми місяцями зменшилася частка тих, хто дотримується думки, що Україна здатна подолати існуючі проблеми та труднощі протягом найближчих кількох років (у вересні 2019 року такі становили 41%, у грудні – 28%, а, за даними останнього опитування, – 21%). Частки тих, хто вважає, що країна здатна їх подолати у більш віддаленій перспективі, становили відповідно 40%, 50% і 49%), що не здатна їх подолати – відповідно (6%, 11% і 15%)», - свідчать результати опитування.

Водночас, зазначається, що серед виконавчих та правоохоронних органів влади найчастіше довіра висловлюється до Збройних Сил України (їм довіряють 69% опитаних), Державної служби з надзвичайних ситуацій (65%), Державної прикордонної служби (60%), Національної гвардії України (60%).

Недовіра, як йдеться у дослідженні, найчастіше висловлюється державному апарату (чиновникам) (77%), судовій системі загалом (76%), місцевим судам (71%), прокуратурі (68%), Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (66%), Національному антикорупційному бюро України (65%), Національному агентству з питань запобігання корупції (65%), уряду України (64,5%), Верховному Суду (64%), Антикорупційному суду (64%), Конституційному Суду України (60,5%) .

Згідно з результатами опитування, повністю підтримують діяльність уряду України 6% респондентів, підтримують окремі заходи – 34%, не підтримують ˗ 51%. Діяльність прем’єр-міністра Олексія Гончарука повністю підтримують 6%, підтримують окремі заходи – 29,5%, не підтримують ˗ 52%.

«Довіряють уряду 28% респондентів, не довіряють ˗ 64,5%, висловлюють довіру прем’єр-міністру України Гончаруку 25% опитаних, не довіряють ˗ 63%», - йдеться у дослідженні.

Зазначається, що рівень довіри до уряду істотно знизився протягом останніх місяців. Найвищих показників він досягав у вересні 2019 року, коли уряду довіряли 57% респондентів, не довіряли ˗ лише 22%. Рівень довіри до уряду істотно залежить від політичних симпатій громадян: серед представників електорату партії «Слуга народу» довіряють уряду 65%, не довіряють ˗ 27%, серед представників електорату партії «Опозиційна платформа ˗ За життя» ˗ відповідно 11% і 88%, партії «Європейська солідарність» ˗ відповідно 8% і 89%, ВО «Батьківщина» ˗ відповідно 18,5% і 75%.

Довідка. Соціологічна служба Центру Разумкова провела дослідження з 13 по 17 лютого. Було опитано 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter