этот материал доступен на русском

Три чверті населення вважає себе насамперед громадянами України - опитування

13:56, 21 січня 2020
Політика
799 0
Загальнонаціональна ідентифікація істотно зросла після 2013 року / фото УНІАН

Як передає кореспондент УНІАН, про це свідчать результати опитування Фонду "Демократичні ініціативи" ім.Ілька Кучеріва та Центру Разумкова, представлені під час прес-конференції на тему: "101-ша річниця Соборності України: що найбільше об'єднує і що роз'єднує українців".

У прес-релізі за результатами дослідження зазначається, що абсолютна більшість населення (75%) вважає себе насамперед громадянами України, регіональну ідентифікацію (належність до регіону, області, міста чи села) як основну обирають значно менше - 16% громадян.

Читайте такожУкраїнці розповіли, яким бачать патріотизм

"Причому загальнонаціональна ідентифікація переважає в усіх регіонах України: південному (84%), центральному (78%), західному (76%) та східному (66%). Щоправда, в східному регіоні 7% вважають себе насамперед громадянами колишнього СРСР", - йдеться в результатах дослідження.

Зауважується, що загальнонаціональна ідентифікація істотно зросла після 2013 року (грудень 2013 року - 54%, грудень 2014 року - 73%).

Загальнонаціональне дослідження було проведене Фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 13 по 18 грудня в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Було опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Для порівняння наводяться дані опитувань, проведених у різні роки Фондом "Демократичні ініціативи" разом з Центром Разумкова та Київським міжнародним інститутом соціології.

Як повідомляв УНІАН, майже 70% українців вважають, що російська мова має вільно використовуватися у приватному житті, але українська повинна залишатися єдиною державною.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter