Четвер,
21 вересня 2017
Наші спільноти

Порошенко затвердив новий військово-адміністративний поділ України

Президент Петро Порошенко своїм указом затвердив новий військово-адміністративний поділ території України, увівши в дію відповідне рішення РНБО від 27 січня 2016 року.

president.gov.ua
Президент підписав відповідний указ / president.gov.ua

Про це УНІАН повідомили у прес-службі глави держави

Зазначається, що військово-адміністративний поділ території України встановлює територіально-географічні межі відповідальності органів військового управління Збройних сил України за виконання військово-адміністративних функцій у сфері оборони на суші, у повітряному та морському просторі з урахуванням території, яка, згідно із законами України та постановами Верховної Ради України, визнана тимчасово окупованою.

Як наголошується у повідомленні, необхідність зміни військово-адміністративного поділу території України обумовлена положеннями Воєнної доктрини України, що передбачають механізми реагування на актуальні загрози воєнній безпеці держави, зокрема з боку Російської Федерації, а також структурними змінами у системі управління Збройних сил України, удосконалення якої відбувається відповідно до Замислу реформування ЗСУ та Стратегічного замислу застосування ЗСУ, інших військових формувань та правоохоронних органів з відсічі збройної агресії проти України, затверджених президентом України.

Первинною одиницею адміністративно-територіального устрою України стане громада

Указ президента визначає та нормативно врегульовує питання розмежування території держави на військово-адміністративні райони в інтересах забезпечення оборони України.

Сухопутна територія України поділяється на чотири військово-сухопутні зони та окремий військово-сухопутний район, які є районом відповідальності оперативних командувань «Північ», «Південь», «Захід» і «Схід».

Повітряний простір України поділяється на три військово-повітряні зони та один окремий військово-повітряний район, які є районом відповідальності повітряних командувань «Захід», «Південь» та «Центр».

Морський простір з урахуванням правового статусу тимчасово окупованих територій внутрішніх морських вод і територіального моря України навколо Кримського півострову та окремого району Донецької області поділяється на «Чорноморську» та «Азовську» військово-морські зони відповідальності Командування Військово-Морських сил Збройних сил України.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку