У Євросоюзі підтримують надання НАБУ права самостійного прослуховування

16:04, 16 вересня 2016
385 0

Комісар Європейського Союзу з питань розширення та європейської політики сусідства Йоганнес Ган вважає, що отримання Національним антикорупційним бюро України можливості самостійно знімати інформацію з каналів зв'язку сприятиме незалежності Бюро.

фото: УНИАН

Як передає кореспондент УНІАН, про це єврокомісар заявив на прес-конференції у Києві.

Читайте такожРаді рекомендують дозволити НАБУ прослуховування

"На нашу думку, якщо Національне антикорупційне бюро нарешті отримає можливість проведення власними силами прослуховування у відповідності до найкращих міжнародних стандартів, це тільки сприятиме підвищенню рівня незалежності цього органу", – наголосив Ган.

Як повідомляв УНІАН, директор НАБУ Артем Ситник наполягав на наданні права Бюро прослуховувати телефони та інші канали зв'язку. "Сьогодні в Кримінальному процесуальному кодексі прописано, що зняття інформації з каналів зв'язку здійснюють уповноважені підрозділи Нацполіції, але чомусь вони цього не роблять, і Служби безпеки. Ми б хотіли мати автономний доступ до каналів зв'язку, і для цього потрібно в законодавстві у перелік додати Антикорупційне бюро”, - заявив Ситник у лютому.

Також він додав, що для прослуховування телефонів НАБУ звертається до Нацполіції та СБУ. За словами Ситника, у зв’язку з цим існує ризик витоку інформації, оскільки НАБУ не може самостійно прослуховувати телефони.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter