ГПУ до кінця року передасть суду в Гаазі додаткові докази злочинів проти Майдану, на Донбасі та в Криму – Луценко

18:05, 22 листопада 2016
Політика
253

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявляє, що до кінця року Міжнародному кримінальному суду будуть надані додаткові докази на підтвердження злочинів на Майдані та військових злочинів під час окупації Донбасу і незаконної анексії Криму Росією.

ГПУ планує до кінця року передати МКС нову інформації про злочини на Майдані. Донбасі та Криму / УНІАН

Як передає власний кореспондент УНІАН, про це він сказав у вівторок в Гаазі під час круглого столу "Тяжкі злочини та велика корупція: перетинання скоєння та відповідальності", який відбувся на полях 15-ї Асамблеї держав-учасниць МКС.

За словами Луценка, про це йшлося під час зустрічі з прокурором Офісу Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда напередодні.

«Ми плануємо до кінця цього року надати додаткову інформацію, яка буде обґрунтовувати поширеність і масовість злочинів під час подій на Майдані, а також щодо військових злочинів та злочинів проти людяності на сході України», - зазначив генпрокурор.

В інтерв'ю журналістам генпрокурор нагадав, що Україні потрібне залучення МКС оскільки її національні можливості не дозволяють притягнути до відповідальності організаторів всіх цих злочинів, зокрема, «Януковича та його оточення, яке ховається, в основному, в Москві».

Читайте такожЛуценко просить суд у Гаазі допомогти покарати організаторів злочинів на Майдані та військове керівництво РФ

«Також там, у Москві, ховаються ті, хто давав накази; які порушують міжнародне законодавство про правила ведення війни; які розв'язали війну і скоюють масові злочини проти мирного населення та українських військовослужбовців. Тому ми звертаємося за допомогою», - наголосив Луценко.

При цьому він уточнив, що стосовно російської сторони мова йде про розгляд ролі «міністра оборони РФ, 18 генералів, 2 адміралів і ще ряду високих чинів ЗС РФ, які за даними слідства ГПУ, є причетним до розв'язання агресивної війни на території України».

«Вчора в офісі прокурора МКС ми розглядали докази про те, як під час подій під Ілловайськом РФ ввела свої регулярні сили в тил нашим військам, порушила домовленості про «зелений» коридор, про розстріли, про катування - все це підпадає під ознаку «воєнні злочини» і «злочини проти людяності». Наші докази дуже серйозні, і далі відбудуться офіційні процедури МКС і офісу прокурора. Вони можуть тривати довгий час», - сказав генпрокурор.

Луценко також підтвердив, що частиною розгляду є і справа щодо збитого літака Малайзійських авіаліній МН17.

Читайте такожЛуценко: У справах щодо злочинів проти активістів Майдану засуджено 35 осіб, у судових процесах - 152 людини

«МН17 розглядається як частина військових злочинів або злочинів проти людяності - тут є дискусія щодо кваліфікації. У розгляд навіть включені, можливо, дивні на перший погляд, але очевидні порушення правил окупації: окупанти завезли на територію окупованого Криму 72 тис. 766 росіян. Це заборонено міжнародним законодавством. 2 тис. 200 українських в'язнів було примусово видворено для відбуття покарання з Криму на територію Росії. Це також заборонено. Ці факти демонструють масовість порушення міжнародного права в багатьох сферах», - пояснив генпрокурор.

За його словами, ще одним важливим елементом розгляду є питання кримських татар, яке «постає дуже гостро».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter