У Європарламенті розповіли, чи зможе Україна отримати "безвіз" у квітні-травні

17:03, 12 січня 2017
1480 0

Доповідач Європейського парламенту із питань безвізового режиму Марія Габріель заявляє, що зробить усе для того, щоб міжінституційний діалог (так званий тріалог) в ЄС щодо "безвізу" для України відбувся у лютому, а не у квітні.

Фотоілюстрація / REUTERS

Про це вона сказала у Брюсселі після того, як 12 січня Комітет громадянських свобод Європарламенту одноголосно підтримав візову лібералізацію для Грузії, пише Радіо Свобода.

Читайте такожВ ЄС очікують "безвізу" з Україною наприкінці весни – журналіст

Відповідаючи на запитання про те, коли подібного голосування можна очікувати щодо України, Ґабріел сказала: «Це інша боротьба, якщо так можна сказати. Тому що спочатку, як ви знаєте, ми домовилися з приводу механізму призупинення. Він буде поставлений на голосування на пленарному засіданні в лютому разом із питанням Грузії, і моя мета полягає в тому, щоб почати тріалог (між Радою ЄС, Єврокомісією і Європарламентом щодо безвізового режиму для України) якомога швидше. Це означає, що я буду продовжувати тиск на Раду, щоб мати перший тріалог не у квітні, а в лютому».

На уточнювальне питання, чи може «безвіз» для України запрацювати у квітні-травні, Ґабріел заявила: «Ми робимо все, що можемо, для цього, ви мене добре знаєте». Вона додала, що точну дату зараз назвати не може, але наголосила, що робить усе для якнайшвидшого проходження процедур в Європарламенті і подальшої швидкої публікації в офіційному журналі ЄС, після чого рішення набуде чинності.

Щодо «безвізу» для громадян Грузії, то Ґабріел висловила переконання, що він запрацює у березні.

Як повідомляв УНІАН, 12 січня комітет Європейського парламенту з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ схвалив угоду щодо візової лібералізації з Грузією.

Нагадаємо, профільний комітет Європейського парламенту з питань цивільних свобод, юстиції та внутрішніх справ (LIBE) схвалив компроміс, досягнутий між Європейським парламентом та Радою ЄС щодо механізму тимчасового призупинення дії безвізового режиму з третіми країнами.

Вирішення саме цього питання було умовою для ухвалення позитивного рішення щодо надання Україні та Грузії безвізового режиму. Після цього рішення має бути проголосоване на пленарному засіданні Європарламенту. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter