Росія назвала умови введення військ в Україну / REUTERS

Виконуючий обов'язки Президента України, голова Верховної Ради Олександр Турчинов заявляє, що російська сторона всіляко провокує розгортання силового сценарію для повної дестабілізації ситуації в Україні.

Про це йдеться в повідомленні, розміщеному на сайті "Батьківщини".

Зокрема, у повідомленні зазначається, що на прохання російської сторони відбулася телефонна розмова голови Верховної Ради України Олександра Турчинова з головою Державної Думи Федеральних Зборів РФ Сергієм Наришкіним, «в якій російський посадовець заявив про готовність здійснення військової агресії РФ по відношенню до України у разі, якщо буде застосовано силу "проти мирних громадян України, які проживають на території Криму та Сходу".

У зв'язку з цим, українська сторона офіційно заявляє: "Ми робимо все для захисту всіх українських громадян, які сьогодні вже де-факто стали об'єктом агресії з боку російських військових та провокаторів, які підтримуються російською стороною".

"Ми не вдавалися і не плануємо вдаватися до застосування сили проти громадян, хоч сьогодні російська сторона всіляко провокує розгортання силового сценарію задля повної дестабілізації ситуації в Украйні", - сказав Турчинов.

За його словами, будь-яке застосування зброї та сили проти громадян "ми вважаємо спеціально підготовленими провокаціями з тим, аби обґрунтувати військову агресію проти України з боку Російської Федерації".

"Україна є мирною державою, проте, готова захищати свою територіальну цілісність та суверенітет, про що готує відповідне рішення Рада національної безпеки та оборони", - резюмував голова парламенту.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 1 березня, Рада Федерації Росії одноголосно прийняла пропозицію президента Росії Володимира Путіна про введення військ в Україну.

«Розглянувши звернення президента РФ, і виходячи з інтересів і безпеки життя громадян РФ, наших співвітчизників та особового складу військового контингенту збройних сил РФ, що дислокуються у відповідності з міжнародним договорами на території України , Автономна Республіка Крим, відповідно до пункту « г » частини 1 статті 102 Конституції Російської Федерації Рада Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації постановляє: дати згоду президенту РФ на використання Збройних сил Російської Федерації на території України до нормалізації суспільно -політичної обстановки в цій країні» , - йдеться в рішенні верхньої палати російського парламенту.

Постанова набирає чинності з дня її прийняття.