У Раді Європи радять подумати над наслідками в разі звільнення суддів КСУ / фото УНІАН, Володимир Гонтар

У Раді Європи радять Україні подумати над серйозними наслідками в разі припинення повноважень суддів Конституційного суду України.

Про це йдеться в листі президента Венеційської комісії Джанні Букіккіо і президента Групи держав Ради Європи проти корупції (GRECO) Маріна Мрчела до голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова.

"Ми наполегливо закликаємо все ж таки подумати про шкідливі, серйозні та довготермінові наслідки для вашої країни можливого поспішного рішення щодо звільнення суддів Конституційного суду. Ми заохочуємо вас вивчити можливі альтернативні шляхи забезпечення того, що боротьба з корупцією у відповідності з міжнародними стандартами залишатиметься пріоритетом вашої країни", - наголошується в листі.

Також сказано, що GRECO продовжить відстежувати дотримання Україною міжнародних антикорупційних стандартів, а Венеційська комісія і Рада Європи у цілому готові терміново, але з врахуванням необхідного часу, здійснити ретельний аналіз можливих варіантів, аби допомогти у розробці конкретних рішень для урегулювання нинішньої ситуації.

Читайте такожУ Раді Європи виступили проти законопроекту Зеленського про звільнення суддів КСУ

Скандальне рішення КСУ щодо незаконного збагачення: що відомо

  • 27 жовтня Конституційний суд за поданням 47 народних депутатів ухвалив рішення, яким скасував статтю 366-1 Кримінального кодексу, що передбачає відповідальність за недостовірне декларування.
  • Також КС визнав неконституційними положення законів про перевірку е-декларацій чиновників і скасував право НАЗК перевіряти декларації та виявляти конфлікт інтересів.
  • Конституційний суд своїм рішенням позбавив Національне агентство з питань запобігання корупції доступу до державних реєстрів, необхідних для проведення спецперевірок декларацій кандидатів на керівні посади до органів влади. Без цієї перевірки жоден керівник державного органу не може бути офіційно призначений.
  • 28 жовтня НАЗК закрило доступ до Єдиного державного реєстру декларацій. Утім, 29 жовтня ввечері Кабінет міністрів зобов’язав НАЗК відновити публічний доступ до Єдиного реєстру електронних декларацій.
  • Конституційний суд 28 жовтня оприлюднив текст рішення, ухваленого Великого палатою КС у складі 15 суддів.
  • У НАБУ заявили, що через рішення КС всі справи про недостовірне декларування закриють, а викриті на зловживаннях посадовці уникнуть відповідальності.
  • Зеленський вніс до Верховної Ради проект закону, яким пропонує припинити повноваження усього складу Конституційного суду. У законопроекті йдеться, зокрема, що рішення КС від 27 жовтня є "нікчемним (таким, що не створює правових наслідків) як таке, що прийнято суддями Конституційного суду України в умовах реального конфлікту інтересів". Зеленський пропонує припинити повноваження суддів КСУ з дня набрання чинності законом, а суб'єктам призначення суддів пропонує невідкладно розпочати процедуру конкурсного відбору нового складу суду.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram