Мінреінтеграції: Крим - окуповано, а не анексовано / фото REUTERS

Захоплений Росією Крим не є анексованим - це некоректний термін стосовно півострова, саме такого формулювання домагається Росія.

Про це заявив заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігор Яременко в ході міжнародної конференції щодо водопостачання Криму в умовах російської окупації, пише "Обозреватель".

За його словами, неправильна термінологія веде до зняття відповідальності із загарбників.

Читайте такожСуди РФ постановили виселити з Криму 600 громадян України – МЗС

"Хочу наголосити, що тимчасово окупована територія АР Крим не є жодним чином анексованою, і саме Російська Федерація домагається того, щоб ми почали звикатись з цим і використовували "анексована територія", – сказав Яременко.

Чиновник пояснює: якщо говорити, що Кримський півострів є анексованим, це означає, що він визнається територією Російської Федерації, а відтак, РФ не несе жодних зобов’язань, відповідно до норм міжнародного гуманітарного права на цій території.

"Тобто громадяни, резиденти півострова, позбуваються своїх прав як громадяни, які підпадають під захист у рамках міжнародного гуманітарного права. Зокрема, наприклад, питання призову до лав Збройних сил країни-окупанта – це прямо заборонено міжнародним гуманітарним правом. Те, що зараз відбувається – це є злочин. Відповідно, РФ нестиме за це відповідальність у майбутньому. Таких прав для громадян насправді чимало", – пояснив Яременко.

Він резюмував, що єдиними правильними термінами щодо Криму та Севастополя є "тимчасово окупована територія АР Крим та міста Севастополя" або "спроба анексії".

Окупація Криму Росією: що відомо

  • Росія окупувала український Крим, увівши на територію півострова військових і організувавши в березні 2014 року псевдореферендум про його самовизначення. Самопроголошена кримська влада заявила, що 96,77% жителів півострова висловилися за приєднання Криму до РФ.
  • 18 березня 2014 року в Кремлі було підписано так званий «договір» про прийняття до складу РФ Криму і Севастополя.
  • Країни Заходу не визнали анексію Криму і запровадили санкції проти Росії.
  • Верховна Рада офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму 20 лютого 2014 року.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram