Вода в Крим - в ООН назвали умову відновлення води на окупований півострів / REUTERS

Щоб порушити питання відновлення водопостачання в Крим, Росія повинна звернутися до влади України як країна-окупант, згідно з гуманітарним правом.

Про це в інтерв’ю Крым. Реалии повідомив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.

Він також зауважив, що РФ ще не йшла на такий крок, натомість завжди вдавалася до істерики.

«Вони повинні звернутися до України з офіційним проханням, а не погрозами чи істериками, розумієте. І тоді будемо дивитися, тоді відповідні міністерства і відомства будуть дивитися, яка повинна бути наша реакція. Наскільки мені відомо, на сьогодні країна-окупант ніколи не зверталася до України з проханням почати діалог про цю проблему. Замість цього ми бачимо багато метушні й істерик за кулісами цієї проблеми», – сказав Кислиця.

Читайте такожОкупація Криму та агресія Росії на Донбасі: Зеленський виступив в ООН (відео)

Засуха в Криму: що відомо

  • З 24 серпня в Сімферополі і ще 39 населених пунктах Сімферопольського і Бахчисарайського районів через посуху і обміління водосховищ стартував перший етап обмеження подачі води. З 2 вересня запровадили другий етап обмежень – встановили погодинний графік подачі води. Влада Сімферополя опублікувала карту, де вказано місце розташування ємностей з водою.
  • З 7 вересня в Сімферополі, Бахчисарайському і Сімферопольському районах почався третій, найжорсткіший, етап обмежень подачі води. Питну воду жителям подають строго по годинах - вранці і ввечері. За інформацією російської влади Сімферополя, на третьому етапі споживання води знизиться до 100 тис.кубометрів на добу замість 160 тис. кубів.
  • З 23 вересня обмежувальні заходи подачі води вводяться в Алушті, Партеніті і Малому Маяку.
  • Окупаційна влада Криму повідомила, що готується до «гіршого сценарію» з водозабезпеченням півострова.
  • Україна забезпечувала до 85% потреб півострова в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне річище Дніпра з півостровом.
  • Після окупації Криму Росією у 2014 році поставки води на півострів припинили.
  • Влада України заявляє, що відновлення подачі води через Північно-Кримський канал до Криму можливо тільки після деокупації півострова.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram