этот материал доступен на русском

У Росії знайшли екстремізм в цитаті зі Старого завіту

10:11, 14 серпня 2019
Русский міръ
3017 1
В цитаті з псалма 36:29 зі Старого завіту виявили екстремізм / фото: telegraf.com.ua

У російському місті Кірові працівники Вятського державного університету під час експертизи літератури, вилученої у Свідків Єгови, знайшли екстремізм у цитаті зі Старого завіту.

Про це пише місцеве видання "7х7", яке має у розпорядженні висновки експертизи.

Читайте такожУ соборі на Красній площі росіянин намагався підрізати служителя вівтаря

Лінгвісти Анна Федяєва та Юлія Ігошина досліджували літературу, вилучену у людей, затриманих у Кірові восени 2018 року. Експерти повинні були дати відповідь слідчим, чи є в цих книгах, журналах і брошурах заклики до будь-яких дій - насильницьких і дискримінаційних - проти будь-якої національної, релігійної або соціальної групи.

Дослідивши літературу, експерти знайшли ознаки екстремізму у фразі "праведники успадкують землю, і будуть жити на ній повік". Це цитата з псалма 36:29 зі Старого завіту. На думку лінгвістів, тут демонструється "пропаганда неповноцінності" за ознакою релігійної належності.

"Йде інформування об'єкта загрози - "неправедників" - про можливість застосування до них насильницьких дій - смерті, яскраво простежується демонстрація зневажливого (презирливого, агресивного) ставлення до цієї групи осіб за ознакою релігійної належності. Йде протиставлення аудиторії за ознакою "свої" і "чужі", оповіщення про домінантний стан очікування насильницьких дій щодо іновірців, заклик до здійснення акту фізичної агресії у формі заподіяння смерті "неправедникам", - цитує видання експертизу.

Лінгвісти дійшли висновку, що в матеріалах єговістів є заклики до дій проти людей іншої віри, але немає закликів до руйнування чого-небудь, як немає і закликів впливати на органи влади.

Верховний суд Росії визнав управлінський центр "Свідків Єгови" та його регіональні відділення екстремістськими організаціями в 2017 році. У різних регіонах представники цієї організації зазнають кримінального переслідування за місіонерську діяльність.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter